2013 yılı bir çok aileye ve ünlü isme hiç uğurlu gelmedi.İşte 2013 yılında ölen ünlüler. Ocak ayı içerisinde sanat ve medya camiasında oldukça çok ünlü isim hayatını kaybetti. İşte 2013 Yılında Ölen Ünlüler…

2013 Yılında Ölen Ünlüler - 2013 Yılında Kimleri Kaybettik

Müslüm Gürses

Oldukça acı bir gün yaşadı Sesiyle nam sanan Müslüm Gürses namı değer Müslüm baba  60. yaşında hayata gözlerini ymdu ölümü herkezi çok üzdü.

 

Mehmet Ali Birand

Oldukça acı bir gün yaşadı medya camiası. 71 yaşındaki Mehmet Ali Birand'ın ölümü herkezi çok üzdü.

 

Metin Kaçan

Ağır Roman kitabının yazarı 52 yaşında Metin Kaçan'ın Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar ettiği ortaya çıktı. Kaçan'ın cesedi 12 gün sonra Kavaklı sahilinde bulundu.

 

Ferdi Özbeğen

29 günde kamuoyunun tanıdığı birçok isim aramızdan ayrıldı. Ferdi Özbeğen daha önce açıklamıştı kanser olduğunu aradan çok geçmeden solunum yetmezliği yüzünden hayatını kaybetti.

 

Alev Sururi

Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Sururi, 84 yaşında vefat etti

 

Burhan Doğançay

Dünyaca ünlü Türk ressam 83 yaşındaki Burhan Doğançay tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

İsmet Hürmüzlü

Devlet Tiyatroları sanatçı ve rejisörü 97 yaşında İsmet Hürmüzlü'yü kaybettik

 

Toktamış Ateş

Prof. Dr. Toktamış Ateş bir süredir tedavi gördüğü İstanbul'da organ yetmezliği nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Prof. Dr. Ateş 68 yaşındaydı.

 

Ahmet Mete Işıkara

'Deprem değil bina öldürür' sözüyle bilinen Kızılay Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara yaşamını yitirdi. 71 yaşındaki Işıkara, çocukların 'Deprem Dede'siydi.

 

İsmet Kür

Edebiyat dünyası yasa büründü. Türk edebiyatına hem öğretmen hem yazar olarak emeği geçen İsmet Kür yaşamını yitirdi. Ünlü yazar Pınar Kür, 100 yaşındaki annesi İsmet Kür'ün ölüm nedeninin 'Yaşlılık' olduğu belirtildi.

 

Savaş Akova

iyatro dünyasından bir yıldız daha kaydı. Oyuncu ve yönetmen Savaş Akova, 65 yaşında hayatını kaybetti.

 

Arif Peçenek

Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi kalecilerden biri olarak gösterilen Arif Peçenek, 54 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peçenek'in kalp krizine yenik düştüğü belirtildi.

 

Duygu TUNÇER

Yerel Haberler