Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nda revizyona gitti. Bugün öğleden sonra Köşk’e çıkan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Ömer Çelik Kimdir - Yeni Kültür ve Turizm Bakanı kimdir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nda revizyona gitti. Bugün öğleden sonra Köşk’e çıkan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

Görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, kabinedeki değişiklik duyuruldu. Buna göre kabinede 4 bakan değişti.

İçişleri Bakanlığı'na Mardin Milletvekili Muammer Güler, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Adana Milletvekili Ömer Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı'na Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Sağlık Bakanlığı'na Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu getirildi. 

Ömer Çelik Kimdir

Ömer Çelik, (d. 15 Haziran 1968, Adana, Türkiye) Türk politikacı ve gazeteci.

Babası Yusuf Ziya Çelik, annesi Dudu Çelik. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek tahsil görüp mezun oldu ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset bilimi master'ı gördü. Siyaset Bilimci ve Gazeteci olarak çalıştı; . Adalet ve Kalkınma Partisi'ne girerek Genel Başkan Siyasi Danışmanı olarak görev aldı. 2002 ve 2007 seçimleri'nde Ak Parti Adana milletvekili adayı oldu ve seçimi kazanarak 22., 23. ve 24. dönem Adana milletvekili olarak yeraldı. Halen milletvekili olup, Ak Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Ayrıca Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. Bekar olan Çelik, İngilizce bilmektedir.24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanı olmuştur.

Yerel Haberler