13.10.2012 Sayısal Loto sonuçları! 13 Ekim2012 Sayısal Loto sonuçları oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı. 13 Ekim 2012 Sayısal Loto sonuçları

Sayısal Loto Sonuçları 13 Ekim 2012 işte Kazandıran Numaralar

Bu haftaki Sayısal Loto sonuçları! Milli Piyango İdaresince düzenlenen 13 Ekim 2012 Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı. İşte 13.10.2012 Tarihli Sayısal Lotonun sonuçları! 13 Ekim 2012 Sayısal Loto sonuçları...
13.10.2012 Sayısal Loto oyununun Şanslı numaralarını en çabuk öğreneceğiniz yerdesiniz.... Sayısal Lotonun sonucu 13.10.2012...

Sayısal Loto 13.10.2012  Tarihli çekiliş sonuçları en çabuk buara yer alır...Milli Piyango Sayısal Loto Şanslı numaraları çekiliş anında otomatik olarak bu sayfada yerleşir. 13.10.2012 Sayısal Loto sonucu...

sayısal loto İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

    (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
    (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
    (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.


13 EKİM MİLLİ PİYANGO İDARESİ SAYISAL LOTO SONUÇLARI

04 06 09 29 33 36

 

 


Yerel Haberler