Beşiktaş Yönetimi, geçen sene uygulamaya başladığı gençleştirme ve Türkleştirme politikasını devam ettiriyor.

Beşiktaş İlk Bombayı Gökhan Töre Peki Gökhan Töre Kimdir?

Beşiktaş Yönetimi, geçen sene uygulamaya başladığı gençleştirme ve Türkleştirme politikasını devam ettiriyor. Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup gibi gençleri transfer ederek takımın iskeletini yerlileştiren Beşiktaş Futbol Komitesi, şimdi de Gökhan Töre ile anlaştı.

Milli futbolcuyu bir yıllığına Rubin Kazan takımından kiralayan siyah-beyazlı yönetim, bu transferi pazartesi günü resmileştirecek. Transfer sezonunun açılmasıyla Gökhan Töre’yi borsaya bildirecek olan siyah-beyazlı yönetim, bu oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiraladı. Sezon sonunda beğenilmesi durumunda bonservisi karşılığında transfer edilecek olan genç oyuncu için uzun süredir uğraş veren Futbol Komitesi, gözünü diğer gurbetçi oyunculara çevirdi.


İkisini de istiyorlar

Kerim Frei ve Hakan Çalhanoğlu gibi gurbetçi oyuncuları mercek altına alan siyah - beyazlı yönetim, bu iki futbolcuyu ezeli rakiplerine kaptırmamaya çalışıyor. Yönetim özellikle Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in çok istediği Kerim için bu oyuncunun menajeriyle temasa geçecek.
Sezon başından beri izledikleri Karlsruher’de kiralık olarak forma giyen Çalhanoğlu için de girişimde bulunacak olan Beşiktaş Yönetimi, bu iki oyuncuyu takıma kazandırarak takımı önemli ölçüde yerlileştirecek.

Önce Almanya sonra Avusturya

Yeni sezon hazırlık kampı için bir ay öncesinden yer belirleyen Beşiktaş’ta eski Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın tercihi rafa kaldırıldı. Geçen yıl olduğu gibi yine Avusturya’nın Klagenfurt bölgesini isteyen Aybaba’nın yerine profesyoneller, yönetimin isteği üzerine ilk kamp yerini Almanya’ya aldı. Aybaba’nın geri dönmeme fikirini de benimsemeyen siah-beyazlılar, üç günlük aradan sonra ikinci kamp yerinin ise Avusturya Salzburg’a yakın bir yer olmasını kararlaştırdı.Kaynak: Serdar Sarıdağ /Skorer

 

GÖKHAN TÖRE KİMDİR?

Gökhan, Almanya'ya göç eden aslen Samsunlu bir ailenin çocuğu olarak Köln'de dünyaya geldi. Futbola SV Adler Dellbrück takımında başladı. Bayer Leverkusen'in altyapısına geçti.

2007 yılında Bayer Leverkusen'in U-17 takımında oynamaya başladı. O sezon ilk kez oynanmaya başlanan U-17 liginin sonlarına doğru goller bulmaya başladı. Batı grubunda üçüncü olan Leverkusen U-17'sinde 15 maçta 4 gol kaydetti. Sonraki sezon U-19 takımında sezona başlayıp 1 maçta forma giyen Töre, sezonun geri kalanını U-17 takımında geçirdi, ancak sezonun ilk yarısındaki 4 maçta forma giydi ve 1 gol attı.

Yerel Haberler