Ligin 22. haftasında 1461 Trabzon kendi evinde Şanlıurfaspor'u konuk ediyor. Son iki maçından mağlubiyetle ayrılan Bordo-Mavili ekip kendi seyircisi önünde 3 puan hedefliyor.

1461 Trabzon - Karşıyaka maçını canlı izle

Ligin 22. haftasında 1461 Trabzon kendi evinde Şanlıurfaspor'u konuk ediyor. Son iki maçından mağlubiyetle ayrılan Bordo-Mavili ekip kendi seyircisi önünde 3 puan hedefliyor.

Son 3 mücadelesinden 7 puan çıkararak üst sıralara tırmanma iddiasını güçlendiren Karşıyaka Trabzon deplasmanında bu çıkışını sürdürmenin peşinde.

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Akçaabat Fatih Stadyumu'nda oynanan mücadeleyi hakem Özgüç Türkalp yönetiyor.

İki takımı 11'leri şu şekilde;

1461 Trabzon: Fatih, Göksu, Mehmet, Mustafa, Kadir, Jebrin, Gökhan, Mehmet Sıddık, Ofoedu, Yusuf, Abdullah Halman

Karşıyaka: Necati, Osman, Sercan, Ersin, Erdi Öner, Emre Toraman, Adnan, Mustafa, Onur Türk, Caner Ağca, Banahene

Karşıyaka Stadı

Açıklamada, stat projesinin başta Kayseri Kadir Has ve Konya Stadı olmak üzere Türkiye'de inşa edilmekte olan 8 adet stadın projelerini yapan ''Bahadır Kul Mimarlık'' firması tarafından hazırlandığı, stadın UEFA ve TFF standartlarına göre teknik yeterliliği konusunda olumlu rapor verildiği bildirildi.

Stat inşaatı için kullanılacak arazi alanının yaklaşık 20 bin metrekare olduğu, arazinin tamamının Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü adına tapuya kayıtlı olduğu, üst kullanım hakkının ise Karşıyaka Spor Kulübü'ne ait olduğu belirtildi.

Bu alanın 18 bin metrekarelik alana sahip Alsancak Stadı'ndan daha büyük olduğu ve arazinin imar planında ''stadyum'' olarak tescilli olduğu kaydedildi.

Stat için öngörülen kapasitenin 12 bin 500 kişilik olduğu, ancak bunun 15 bine yükseltilebileceği, stadın kullanım hakkının, her türlü geliriyle tamamen ve sadece Karşıyaka Spor Kulübü'nün olacağı bildirildi.

Yerel Haberler