Turkish Airlines Euroleague Top 16’da 5. haftanın açılış maçında evinde BC Khimki’yi ağırlayacak olan Fenerbahçe Ülker, gruptaki ilk galibiyetini arıyor.

Fenerbahçe Ülker-Khimki Euroleague maçı ne zaman hangi kanalda?

Turkish Airlines Euroleague Top 16’da 5. haftanın açılış maçında evinde BC Khimki’yi ağırlayacak olan Fenerbahçe Ülker, gruptaki ilk galibiyetini arıyor.

Top 16’ya kötü bir başlangıç yapan temsilcilerimiz Fenerbahçe Ülker ve Beşiktaş, 5. haftada da F Grubu’ndaki ilk galibiyetleri için parkeye çıkacaklarken, Anadolu Efes ise E Grubu’ndaki zirve yarışını evinde ağırlayacağı Zalgiris Kaunas’ı devirerek sürdürmeye çalışacak.

F Grubu’nda yer alan ve şu ana kadar oynadığı 4 maçtan da mağlup ayrılan Fenerbahçe Ülker, TA Euroleague Top 16’nın 5. haftasının açılış maçında BC Khimki’yi ağırlayacak. Yarın saat 20.30’da Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynanacak olan mücadele öncesinde iki takım, ilk turda da iki kez karşılaşmış ve bu mücadelelerden iki ekip de birer galibiyet çıkarmıştı. 

Top 16’da oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanmasına rağmen deplasman maçlarında başarılı bir grafik ortaya koyamayan BC Khimki, bu sezon 8 dış saha maçında sadece 2 galibiyet elde edebildi. Seyircisinin de desteğiyle Top 16’daki ilk galibiyetini Rus ekibine karşı almak isteyen Fenerbahçe Ülker’de ise sol ayak bileğinden bir sakatlığı bulunan Ömer Onan’ın bu karşılaşmada oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. El parmağında küçük bir sakatlığı olan Romain Sato’nun ise BC Khimki karşısında forma giyebileceği öğrenildi.

Maç NTVSPOR'dan naklen yayınlanacak

Yerel Haberler