Türkiye - Danimarka arasında oynanılacak dostuluk maçı Çarşamba günü saat 22:00'da başlayacak.Maç ATV ekranlarında olacak

Türkiye Danimarka Hazırlık Maçı Hangi Kanalda Saat Kaçta?

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da saat 21.00'de başlayacak özel karşılaşmayı, Almanya Futbol Federasyonu’ndan Felix Brych yönetecek. Mark Borsch ve Stefan Lupp’un yardımcı hakem olarak görev alacağı karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Marco Fritz.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), (A) Milli Futbol Takımı’nın 89 yıllık tarihine 500. karşılaşma olarak geçecek Danimarka maçı öncesinde, geçmişte milli takımda görev alarak Türk futboluna katkı sağlamış isimleri onurlandıracak.

 

Terim'e plaket

TFF, geçmişte A Milli Takım'da büyük katkılar sağlamış futbol adamlarına teşekkür edecek. Geçmiş TFF başkanları, teknik direktörleri ve A Milli Takım futbolcularının özel olarak davet edildiği maç öncesinde 4 ayrı kategoride futbol adamlarına plaket verilecek. Terim,  Denizli, Piontek, Tırpan plaket alacak isimler arasında.


 

 

 

 

Dünya Kupası Grup Elemeleri'nde ilk 3 karşılaşmada aldıkları 2 puanın yeterli olmadığını ve çok kötü sonuç olduğunu belirten Morten Olsen, "Brezilya'da yapılacak Dünya Kupası'na, 2013 yılı içinde bilet almak istiyorsak, çok iyi hazırlık yapmamız gerekiyor. Böyle bir hazırlık maçını da ancak Türkiye ile yapabilirdik. Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan milli takımlarının gücüne ve oyun sitiline en uygun takım Türk Milli Takımı. Önümüzdeki yıl içinde Dünya Şampiyonası için mücadele edeceğimiz maçlar var. Bu nedenle Türkiye ile maç yapabilecek olmak beni çok memnun etti. Kendi takımımızı, uluslararası arenada sürekli ilerleme kaydeden bir takımla test edeceğiz. İnşallah, Türk Milli Takımı'nın oyunu, Çek Cumhuriyeti ve Bulgaristan'a göre daha eğri büğrü olmaz. Türklerin nasıl oynayacağını önceden kestirmek her zaman zor" dedi. 

 

Morten Olsen, Türkiye'nin de 2013 veya 2014 yılında Danimarka'ya gelerek bir dostluk maçı oynaması konusunda anlaştıklarını söyledi. 

Yerel Haberler