VİDEO-Yetenek sizsiniz türkiye’de dün akşam duygu dolu anlar yaşandı. Jüri ve seyirciler daha 12 yaşındaki yarışmacıyı ayakta alkışladı.

Yetenek Sizsiniz Türkiye!Şahin Kendirci fırtınası

Yetenek sizsiniz türkiye’de dün akşam duygu dolu anlar yaşandı. Jüri ve seyirciler daha 12 yaşındaki yarışmacıyı ayakta alkışladı.

Adana’dan yarışmaya katılan 12 yaşındaki şahin kendirci arabesk tarzıyla jüri karşısına çıktı. Giydiği takım elbise kendisine çok bol gelmişti. Adeta takım elbisenin içinde kaybolmuştu. Acun ılıcalı’nın kendisine ne işle uğraşıyorsun sorusuna karşılık müzikle uğraşıyoruz demesi hem güldürdü hemde alkış aldı.ortaokul 6. sınıfa giden şahin kendirci müzik derslerinde öğretmeninin ve arkadaşlarının sürekli ısrarlarıyla şarkı söyletmesi küçük yaşta yeteneğini ortaya çıkarmış.

Şahin kendirci küçük yaşta çektiği maddi imkansızlıklar yüzünden okunuyordu.ılıcalı’nın baban ne işle uğraşıyor demesi ve onunda babam hamalcılık yapıyor demesi şarkıyı neden böyle içten seslendirdiğini ortaya seriyor.

Kendirci, İbrahim tatlıses’ten hülya avşar’ın doğum dolayısıyla mutlu ol yeter şarkısını seslendirdi. Ama ne seslendirme herkes şaşırdı. Nasıl olur böyle bir ses! Hülya Avşar şoke oldu. Adeta ağzı açık kaldı. Seyirciler ayakta alkışladı. bir daha bir daha sesleri salonda yükseldi. Bu seferde rahmetli azer bülbül’ünde seslendirdiği zoruna mı gitti kardeş şarkısıyla bir kez daha büyüledi. Bu sesle yeni bir İbrahim Tatlıses mi, Orhan gencebay mı,müslüm baba mı çıkıyor. Sorusunu akıllara getirmedi değil.

Şahin kendirici üç jüridende evet alarak gözyaşlarına boğuldu. Koşarak  babasına sarıldı.

Bizde şahin kendirciye sesine sağlık diyoruz. Ve acun ılıcalı’da bu tür programlar yaparak farkını ortaya koymuş oldu. Eğer bu imkan tanınmasaydı belki de şahin kendirciyi tanımayacaktık.

Yerel Haberler