9 ocak Milli piyango çekilişi bu akşam yapılıyor.Milli Piyango Çekiliş Sonuçları 9 Ocak 2013 sıralı tam liste bu akşam belli oluyor

Milli Piyango 9 Ocak 2013 sıralı tam liste online bilet sorgulama

 9 ocak Milli piyango çekilişi bu akşam yapılıyor.Milli Piyango Çekiliş Sonuçları 9 Ocak 2013 sıralı tam liste bu akşam belli oluyor

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları 9 Ocak 2013

2013 yılının ilk çekilişi olan ve Milli Piyango idaresi tarafından her ayın 9-19 ve 29’unda yapılan resmi piyango çekilişi bugn gerçekleşecek. Milli piyango tarafından internet sayfasında açıklanan numaralar aynı zamanda sitemizde de yer alıyor.

9 OCAK MİLLİ PİYANGO SIRALI TAM LİSTE VE BİLET SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Milli Piyango Çekiliş Sonuçları için saat 22.00’nin beklenmesi gerekirken, millipiyango.gov.tr adresinden yapılan açıklama da bugün ve ayın 19’unda yapılacak olan Milli Piyango çekilişinin ankara’da yapılacağı bildirilmişti. Milli Piyango Çekiliş Sonuçlarını yeni yapılanan internet sayfasından daha kolay ve hızlı şekilde duyurabiliyor. Kolay ve hızlı kullanımı sayesinde aşağıda gördüğünüz gibi bilet numaranızı yazarak, biletinize ne kadar ikramiye isabet ettiğini kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Her ayın 9, 19 ve 29’unda yapılan milli piyango çekilişlerinin hemen ardından yeni çekiliş için basılan ve dağıtılan biletlere 2-3 gün sonra ulaşabiliyorsunuz. Resmi milli piyango bilet satıcılarından alacağınız biletlerinizi özellikle logo kısmını ve kaşesini kontrol etmelisiniz. Hemen ardından dikkat edeceğiniz diğer bir konu ise biletiniz olacaktır. Biletiniz yıpranmamalı, yırtılmamalı, ıslanmamalı ve üzeindeki numaralr okunaklı olmalıdır. Eğer ki aksi bir durum geçerli olursa kesinlikle biletinize isabet eden ikramiyeyi alamazsınız.

Resmi milli piyango bayilerinden alacağınız biletler üzerinde yer alan 6 tane rakamın hepsinin, noter huzurunda yapılacak olan çekiliş sonucunda tutması halinde büyük ikramiyeyi kazanmış olacaksınız. Bugün dağıtılacak ikramiye ve sonuçları için yapmanız gereken www.millipiyango.gov.tr ya da bizi takip etmek olacaktır. Aynı zamanda yayınlayacağımız numaraları kontrol ederek büyük milli piyango ikramiyesinin size çıkıp çıkmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Eskiden TRT 1 ekranlarında yayınlanan çekiliş ve çekiliş sonuçları ise hükümetin aldığı karar ile yayından kaldırıldı. Artık sadece internet üzerinden ya da 2 gün sonra milli piyango bayilerinden alacağınız ikramiye listeleri aracaılığı ile öğrenebilirsiniz. 09 ocak 2013 Çarşamba günü tarihli milli piyango idaresi tarafından yapılan resmi çekiliş sonuçlarını öğrenmek için doğru yerdesiniz. İşte size milli piayngo idaresi resmi çekiliş sonuçları.

MİLLİ PİYANGO NEDİR

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.

Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır.

Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.

Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.

İdare, gerekli gördüğü hallerde, ikramiye ödeme limitlerini arttırmaya ve eksiltmeye yetkilidir.

İkramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydolunur. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.

Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi,çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten en geç bir gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından dilekçe ekinde ibraz edilmesi ve bu dilekçenin yine çekilişten bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenir.

HABERAJ.COM ÖZEL

Yerel Haberler