Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı izle Yeni bölüm nefesleri kesiyor. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı star tv ekranlarında çıkmıştır.

Muhteşem yüzyıl 79.yeni bölüm fragmanı izle Pargalı ibrahim kurtuluyor

Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı izle Yeni bölüm nefesleri kesiyor. Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı star tv ekranlarında çıkmıştır.

Muhteşem Yüzyıl  78. Bölüm Özeti

Muhteşem Yüzyıl’ın yayınlanan en son bölümünde Sultan Süleyman’ın zehirlenmesi en byük ilgi odağı oldu. Merakla beklenen bu bölümde Sultan Süleyman’ın ölümünü bekleyenler emellerine uşlaşamadı. Kendini ve şehzalereini korumak isteyen Hürrem ise Rüstem Ağa ile çocuklarını korumak için kollarını sıvar. Sevdiği adamın başında hüzün ile bekleyen Hürrem aynı zamanda geleceklerinin de nasıl olacağını merak etmektedir? Mehmet ile konuşan ve ne olursa olsun kardeşlerine sahip çıkmasını isteyen Hürrem diğer yandan Sultan Süleyman’ın uyanması ile şükreder.

MUHTEŞEM YÜZYIL 79.YENİ BÖLÜM FRAGMANI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İbrahim Paşa ,se aslında emindir Sultan Süleyman’ı Firuze zehirlemiştir. Ama bu durmu bir türlü kabul ettiremez. Sultan Süleyman inanmamaktadır. İbrahim Paşa’nın sonunu rüyasında gören Şehzade Mustafa ise annesine anlatır ve İbrahim Paşa’nın kellesinin olmadığını görür. Aslında farkında olmadan gerçekler malum olmuştur.

Pargalı İbrahim Paşa ile Hürrem sultan arasında devam eden savaş artık açıkça oynanmaktadır. Hürrem Sultan ise Sultan Süleyman’ın uyanmasının şerefine lokmalar döktürür ve altınlar dağıtır. Hatice Sultan ise büyük bir keder içinde aslında sevdiği adamın sonunu beklemektedir. Çünkü sultan süleyman’ın artık ibrahim’e inanmadığını herkes görür. Aslında bu Hürrem’in bir oyunu değildir sadece İbrahim’in yaptığı küçük yanlışlar yüzünden olanlar olur. Nigar ise sadece çocuğunun peşindedir. Ama Hatice Sultan bile ona artık yardım edemez. Çünkü yaptığı büyük yanlıştır.

Sultan Süleyman’ın araştırma görevini Ayaz Paşa’ya vermesi İbrahim Paşa’yı inanılmaz incitir. Ve kendinden şüphelendiğini sorar ancak Süleyman sadece İbrahim’in aklanmasını istediği için onu aldığı söyler.

Hatice Sultan’ın ise sarayında olan casus kimdir? Araştırmaya başlarlar ancak mektubu taşıyan hatun ise zindanda öldürülür ve asla öğrenemezler. Ebu Suud efendinin oğlu ise işlediği suç yüzünden zindan düşmüştür. Kadı efendi çıkarmaz oğlunu zindandan onu cezalandırmak için ancak İbrahim Paşa gelir zindandan çıkarır ve babasına getirir.

Hürrem Sultan ve İbrahim Paşa arasında gelişen gerginlik nereye gidecek? Hürrem Sultan İbrahim Paşa’ya bir teklif sunmak için onu  çağırır. İbrahim Paşa merak içinde gider ve Hürrem ile buluşur. Adamlarının içeri girmesini istemez. Hürrem bütün görevlerinden geri çekilmesi şartı ile Paşa’nın hayatını bağışlayacağını söyler ancak İbrahim dalga geçer gibi güler. Hürrem Sultan paşa’yı bırakır ve saraya geri döner. Paşa’nın karşısına kılıçlı adamlar çıkar. Bakalım İbrahim Paşa’ya neler olacak, hepsi Muhteşem Yüzyıl 79. Yeni bölümünde…

SULTAN SÜLEYMAN DÜZELDİ

Sultan süleyman geçen haftaki bölüm'de bir anda yere yığılıp kalmıştı. Herkes bu hafta Sultan süleyman ölecek mi?Ölmeyecek mi? diye merak ediyordu. Sultan süleyman'ın yardımına hemen pargalı ibrahim koştu. Afife hatun, derhal oğlum gelsin dedi. Kendisini büyük bir hekimdir demesi ile hemen İbrahim paşa yahya efendiyi alıp geldi. yahya efendi yaptığı ilaç ile sultan süleyman'ı iyileştirdi. Tabi hürrem bu durumdan hemen fırsatını çıkardı.Hünkar'ı devamlı dolduruşa getirerek ibrahim ve şehzade mustafa 'yı gözünden düşürmeye çalıştı.

İBRAHİM PAŞA İYİCE GÖZDEN DÜŞÜYOR

Hünkar'ın zehirlenmesinde en büyük zanlı olarak İbrahim paşa olduğunu düşünüyor herkes tarafından. Sultan süleyman olayın tetkiki için görevi ibrahim paşa'dan aldı, ayaz paşaya verdi. İbrahim paşa bunun neden olduğunu sormaya gidince Sultan süleyman'ın bunu yapmamdaki amaç senin bu olaydan aklanmanı istiyorm demesi oldu. Tabi buna İbrahim paşa çok üzüldü ve tahtı sallanmaya başladı.

HÜRREM GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Hürrem sultan, hünkar'ın zehirlenmesini fırsat bilerek dolduruşu getirmeye çalışıyordu. Hünkar'da hürrem 'e bir anda tekrar aşık oldu ve hiç güvenmediği kadar güvenmeye başladı.

İBRAHİM PAŞA TUZAĞA DÜŞTÜ

Hürrem sultan, ibrahim paşaya bir mektup gönderdi ve kendisine artık bi anlaşma yapalım yazıyordu. mektupda yazan yere gitti. İçeri korumaları olmadan girdi. Hürrem sultan binanın en sonunda duruyordu ve uzun süre konuştular. Hürrem son söylediği söz ise derhal hünkara gidip bütün yetkilerinden vazgeçip istanbuldan gitmesini istedi. Eğer kabul edersen canını bağışlayacağını söyledi. ibrahim paşa kabul etmedi ve gülmeye başladı. Gülmeye devam ederken daha önceden içeri yerleştirilmiş adamlar çıktı ve ibrahim paşa zor durumda kaldı.

 

HÜRREM SULTAN NAMAZ KILDI

Hürrem sultan bugüne kadar hiç dizide namaz kıldığı gözükmemişti. Fakat muhteşem yüzyıl son bölüm 'de Sultan süleyman han zehirlenince uyanasıya kadar dualar etti ve namaz kıldı. Hürrem sultan eskisi gibi açık kıyafetler giymemeside ayrıca dikkat çekti.

MUHTEŞEM YÜZYIL 'DA ŞEHZADE MUSTAFA TEHLİKEDE

Muhteşem yüzyıl yeni bölüm 'de şehzade mustafayı nasıl bir tehlike bekliyor. Hürrem sultan'ın profesyonelce manisa sarayına soktuğu cariye'yi kimse fark edemedi. Hürrem sultan saraydaki hizmetkarına bir mektup göndereceği zaman saraya devamlı giren boğcacı ile skopu, boğcacı tuvalete gidiyorum deyip bir tuğlanın arasına sokarak ilteişim kuruyormuş. hürrem 'in gizli hatunu saraya sokan kişide şehzade mustafa idi.  halk arasında gezerken esnaf döverken bir kadını hırsız olduğunu anlayınca onu koruyup saraya soktu.

Muhteşem yüzyıl yeni bölüm 'de ibrahim paşa kurtulacak mı ?Kurtuluncada hürrem 'e karşı nasıl bir tepki verecek. TÜm bu soruların cevabı Muhteşem yüzyıl yeni bölüm fragmanı 'nda göreceğiz.

Yerel Haberler