2013-ÖSYSTecihYerleştirmeSonuçlarınınAçıklandı.YGSveLYSEk yerleştirme başvuru tarihleri 2013-2014 ÖğretimYılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt bittikten sonrabellioldu. LYS ek yerleştirme ücreti 3 TL olarak alınacaktır

LYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı öğren Kayıtlar Ne Zaman Başlıyor?

2013-ÖSYS Tecih Yerleştirme Sonuçlarının Açıklandı.YGS ve LYS Ek yerleştirme başvuru tarihleri 2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıt bittikten sonra belli oldu

2013-2014 Öğretim Yılı Yükseköğretim Programlarına Kayıtları 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak.

Bu bilgi esas alındığında 2013 ÖSYS ek yerleştirmelerinin Eylül ayının sonunda yani 

25-30 Eylül’de alınacak.

  EK TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

LYS ek tercih sonuçlarını ÖSYM Geçen yıl Ekim ayında Saat 14:00'dan itibaren ÖSYM’nin  http://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanmıştır bu sene de 10 Ekimde açıklanması bekleniliyor.
Adaylar ek yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin kendi sitesinde T.C.Kimlik Numaralarını girerek öğrenebilirler. Ek yerleştirme sonuçları belgesi basılmayaca ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.
Geçen yıllarda ek tercih işlemleri açıldıktan sonra 11-14 Ekim arasında adayların kazandıkları üniversitelere kayıtlarını yapmışlardı.
 Kayıt için adayların, ek yerleştirme ile yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.


Geçen sene Ek tercihler 27 Eylül"de başlamıştı.

Üniversite hayalleri kuran ve ilk yerleştirmede yerleşemeyen adaylar için ek kontenjan ve işlemleri ayın 25-30 arasında gerçekleştirlecektir. geçen senede bu tarihlere yakın ek yerleştirme işlemleri yapılmıştı Haberaj.com eğtim serisi olarak tüm gelişmeleri sizlere aktaracağız.
Boş kontenjanlar için adaylar 30 tercih yapacaklar. Başvuruda bulunacak adayların ilk yerleştirmede hiçbir yükseköğretim programına yerleşmemiş olması gerekiyor bu tercih süresinde hiç ber kazanamayan adaylar ile kontanjansız programlara girecek olan öğrenciler tercih yapabilecek.

Ek Tercih hakkı 3 TL olarak alınacaktır

 

2013 LYS EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN


2013-2014 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan,  yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına 2013-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirmeler her sene olduğu gibi bu sene de yapılacaktır.


Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, Eylül Ayı"nın sonunda ÖSYM tarafından açıklanacak olan başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır.


Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM"nin osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.


Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.


Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.üm Ayrıntılar

 

KLAVUZ HABERİ VE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLA

 

 

Yerel Haberler