Son 1 haftadır siyaset kulislerinde yaşananların ardından Chp’den Akp’ye geçen milletvekilleri ortalığı karıştırdı. Peki Chp’de neler oluyor? Chp ve Akp arasında yaşanan milletvekili krizi nereye gidiyor.

CHP’den AKP’ye Geçen Milletvekilleri

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in, ''Türk ulusu ile Kürt milliyetini eşit gördüremezsiniz'' sözü partide deprem etkisi yarattı. Önce CHP Adıyaman Milletvekili Salih Fırat istifa etti. Daha sonra ise CHP'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kazandığı tek belediye olan Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ partisinden ayrıldı. Yaşanan bu gerginliğin ardından neler gelişti?

 İşte bugün o belediye başkanı ile ilgili Ankara gündemine bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı. Chp’den istifa edip Akp’ye geçmesi konuşuluyor. Chp’de gerilim devam ediyor. Chp’yi bölmeye mi çalışıyorlar sorusu sıkça akıllara geliyor?

CHP'li Yılmaz Altındağ ekibiyle beraber AK Parti saflarına katılıyor. Aynı zamanda Mardin'li de olan İçişleri Bakanı Muammer Güler'le sıcak temas içerisinde olan Yılmaz Altındağ'a Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, AK Parti'nin önümüzdeki grup toplantısında rozet takılacağı da belirtildi.

CHP eski Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya da dün yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'la görüştüğünü Tunceli'deki eski belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla beraber önümüzdeki günlerde AK Parti'ye katılacağı ifade etmişti.

 Ajanslar ve Duygu TUNÇER

Yerel Haberler