Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı, veteriner hekimlik sözleşmeli personel alımı, KPSS 2012/6 Tercih Kılavuzu, 2012, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı,..

KPSS 2012/6 Yerleştirme Sonuçları (ÖSYM)

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı, veteriner hekimlik sözleşmeli personel alımı, KPSS 2012/6 Tercih Kılavuzu, 2012, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı,..

Tercih işlemleri 27-31 Aralık 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Tercih gönderme işlemleri 31 Aralık 2012 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir.Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM’ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konmayacaktır. 

KPSS-2012/6 Yerleştirme Sonuçları

KPSS-2012/6 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

 

KıLAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ:

Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacaktır.İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresine giriniz ve “TERCİHLER” alanından KPSS-2012/6 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da süresi geçerli pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri) şahsen başvurarak ücreti karşılığı (2,00 TL) yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Bu şifre daha sonraki gerek tercih gerekse sınavlar ile ilgili işlemlerde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları yararlarınadır. İsteyen adaylar tercihlerini ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinde, 3,00 TL Tercih Hizmeti Ücreti ödeyerek yaptırabilirler.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

GIDA,TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI DUYURUSU:

Yerel Haberler