Bu haftaki Şans Topu sonuçları! Milli Piyango İdaresince düzenlenen 21 Kasım 2012 Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı. İşte 21 Kasım 2012 Şans Topu 21 Kasım 2012 çekiliş sonuçları! 21 Kasım 2012 Şans Topu çekiliş sonuçları!

Şans Topu 21 Kasım 2012 çekiliş sonuçları!(millipiyango.gov.tr)

Bu haftaki Şans Topu sonuçları! Milli Piyango İdaresince düzenlenen 21 Kasım 2012 Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişi yapıldı. İşte 21 Kasım 2012 Şans Topu 21 Kasım 2012 çekiliş sonuçları! 21 Kasım 2012 Şans Topu çekiliş sonuçları!

Milli Piyango İdaresince düzenlenen 21.11.2012 Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişi bu akşam belli oldu. 21.11.2012 Tarihli Şans Topu çekiliş sonuçlarına online web adresimizden ulaşabilirsiniz
Şans Topu oyununun Şanslı numaralarını en çabuk öğreneceğiniz yerdesiniz....
 
21.11.2012 Tarihli Şans Topu çekiliş sonuçları en çabuk siteniz
haberaj.com da
 
Şans Topu sonucu oyununun Şanslı numaralarını en çabuk öğreneceğiniz yerdesiniz.. Şans Topu Sonucu çekiliş anında burada yayınlanır
21.11.2012  Tarihli Şans Topu çekilişi sonuçları en çabuk burada yayınlanır. Şans Topu sonuçları  21.11.2012.

Milli Piyango Şans Topu Şanslı numaralar çekiliş anında otomatik olarak bu sayfada yerleşir.
 
21.11.2012 ŞANS TOPU SONUÇLARI

04 09 27 28 33 +06

 

MİLLİ PİYANGO İDARESİNDEN DUYURULUR

Son günlerde yazılı ve görsel medyada, İdaremizle ilgili olarak yer alan tamamen asılsız, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan iddialara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İDDİA 1- 1999 yılında yapılan bazı ikramiye ödemelerinde, isimleri farklı talihlilere ait benzer imzalar olduğu, fotoshoplama yoluyla talihli yerine bir banka müdürünün adının yazıldığı.
 CEVAP 1- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre, biletler hamiline olup, bir bilete isabet eden ikramiye, bileti ibraz edene ödenir ve ikramiye ödemesi ancak bir yargı kararına istinaden durdurulabilir. Sözkonusu yayınlarda geçen 1999 yılına ilişkin ikramiyeler sistem tarafından onaylandıktan sonra vekalet olmadan bileti İdaremize ibraz eden talihlilere bizzat ödenmiştir. Anılan ikramiyelerle ilgili olarak, İdaremiz aleyhine açılan herhangi bir dava bulunmamaktadır. İdaremizin taraf olmadığı sözkonusu iddiaların İdaremizle ilişkilendirilme çabaları da manidar bulunmaktadır.İDDİA 2- Büyük ikramiyelerin tamamının Milli Piyango İdaresinin merkez ve taşra teşkilatının bulunduğu illere çıktığı.
 CEVAP 2- Sayısal oyunların başladığı 1996 yılından bugüne kadar 4152 adet büyük ikramiye dağıtılmış olup, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile 81 ilin tamamına büyük ikramiye isabet etmiştir. Büyük ikramiye isabet eden iller ile bayi ve talihli  sayıları ekte sunulmaktadır.
(EK-1)...>>>

İDDİA 3- Çekilişlere teknik müdahalenin yapıldığı.
 CEVAP 3- İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri; halkımıza açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta, ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Milli Piyango İdaresi kurulduğu 1939 yılından bugüne kadar (73 yıldır) gerçekleştirdiği binlerce çekilişi hiçbir problem olmadan, şeffaf bir şekilde gerçekleştirmiş ve bir tek çekilişte bile usulsüzlük tespit edilmemiştir. İdaremizin bütün işlemleri; İdare Müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, 10.000 TL ve üzeri ikramiye kazanan talihlilere ait kimlik bilgileri, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir.

İDDİA 4- Talihlilerin kimliklerinin açıklanmadığı.
 CEVAP 4- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre talihlinin rızası olmadan kimlik bilgilerinin açıklanması mümkün değildir. Bununla birlikte, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren büyük ikramiyenin isabet ettiği biletlerin oynandığı bayilere ait bilgiler ile ikramiye tutarları ekte sunulmaktadır. (EK-2)...>>>

Milli Piyango İdaresi, halkımızın güveninden aldığı güçle ve bayilerinin fedakar çalışmalarıyla, Türkiye’nin tanıtımına, Çocuk Esirgeme Kurumuna, Olimpiyat oyunlarına, Savunma Sanayine, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna kaynak aktararak ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamakta, reklam bütçesinin önemli bölümünü eğitim, spor, sanat ve kültür hizmetlerine ayırarak topluma kalıcı hizmet vermektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sadece sayıları yaklaşık 15.000’i bulan bayilerimize zarar vermemekte, aynı zamanda kamuya aktarılan kaynakların da azalmasına neden olmaktadır. Elinde somut bilgi/belge olduğunu iddia edenlerin, iddialarında samimi iseler konuyu medya üzerinden tartışmak yerine yargıya intikal ettirmelerinin daha uygun olacağı düşünülmektedir.  Çekilişlerimizin tamamının tüm medya kuruluşlarına açık olduğunu belirtir, İdaremizle ilgili iddiaları gündeme getirirken daha hassas olmalarını rica ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…16.11.2012

millipiyango.gov.tr

Yerel Haberler