kpss sonuçları 2012 kpss 2012 sonuçları 2012 kpss sonuçları ne zaman açıklanacak, ösym den kpss sonuçları açıklaması bekleniyor. 2012 kpss sonuçları uzun zamandır açıklanması bekleniyor.

ÖSYM 2012 KPSS Ortaöğretim-Önlisans Sınav Sonuçları Sorgulama

Her yıl yüzlerce kişinin başvuruda bulunduğu ve sınava alındığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bu yılda 22 ve 23 Eylül' de iki aşamada gerçekleşti. Sınavın ilk ayağında Önlisans yani iki yıllık bir meslek yüksekokulu bitirmiş adayların katıldığı ikinci ayağında ise ortaöğretim yani herhangi bir 4 yıllık lise bitirmiş adayların katıldığı bir sınav olarak gerçekleşti.
KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLA
Normal şartlarda 2 yılda bir yapılan Önlisans ve Ortaöğretim KPSS sınavı son yaşanan olaylardan ötürü bir çok kişinin şüphe ile yaklaştığı bir sınav halini aldı. Her sınavdan sonra ortaya atılan kopya iddaaları bu yıl düzenlenen KPSS sınavında da boy gösterdi ve adayları zor duruma soktu.

Bu yüzden yaşanan olaylar sonucunda KPSS sonuçlarının açıklanmasında bazı aksaklıklar oluştu. Sonuç olarak daha önce açıklanması gereken 2012 KPSS Önlisan ve Ortaöğretim, bu yıl 22 Ekim günü açıklanacak.

Adayların merakla sonucunu beklediği bu sınav sonunda Önlisans öğrencileri okudukları alanlarda atama bulabilecek iken Ortaöğretim öğrencileri'de meslek ve sağlık liseleri hariç herhangi bir devlet kurumunda kendilerine iş imkanı bulabilecek.

Yine ÖSYM' nin gözetimi altında yapılan KPSS sınavının sonuçları da geçen yıllarda olduğu gibi yine internet üzerinden yapılacak ve adayların evlerine herhangi bir puan çizelgesi ya da kazandı belgesi gönderilmeyecek.

Gelişen teknoloji sayesinde adayların çok hızlı bir şekilde sonuçları öğrendiği internet ortamında, ÖSYM' nin resmi sitesindeki kazandı belgesi ya da puan çizelgelesi çıkarmaları mecbur kılınmıştır. Aksi taktirde yerleştirme sonuçlarına göre ya da tercih yapacakları kuruluşlara kayıt hakları olmayacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan Önlisans ve Ortaöğretim KPSS sınavında ÖSYM sınavın yapıldığı tarihten mutlak surette 1 ay içerisinde sonuçları açıklamıştır. Ancak bu yıl yapılan KPSS sınavında kopya iddaaları nedeni ile sürecin biraz daha uzaması bekleniyor. Yine de bu süreç en geç 22 Ekim tarihine kadar son bulmuş olacak ve adaylar 22 Ekim Pazartesi günü Önlisans / Ortaöğretim KPSS sonuçlarını ÖSYM' nin resmi sitesinden öğrenebilecekler. Yine adaylar sınavda yaptıkları soruların tümünü ve bu sorulara ait cevapları ÖSYM' nin resmi sitesinden temin edebilecekler.

' 2012 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ' diye isyan eden adaylar için ila niteliğinde olan bu yazımız ile KPSS 2012' nin sonuçlarının açıklanacağı tarihi değerli okuyucularımız ile paylaşmış oluyoruz. Adaylar 22 ve 23 Eylül tarihleri arasında girmiş olduğu Ortaöğretim ve Önlisasn KPSS sonuçlarına ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

Daha öncede bahsettiğimiz gibi ÖSYM' nin yeni uyguladığı bir politika gereği sınav sonuçları adayların posta adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuçlara sadece resmi sitede yer alan ' sonuç' alanından bakabilecek olan adaylar tercih için yeterli puanı aldıklarında kendi sonuç belgelerinde " Tercih Yapmaya Hak Kazanmıştı " adlı bir ibare ile karşılaşacaktır. Eğer 22 ve 23 Eylül tarihleri arasında yapılan KPSS sınavına girmiş bir aday sınav sonuç belgesinde bu tür bir yazı ile karşılaşırsa tercih yapmaya hak kazanmıştır demektir.

Bu sayede ÖSYM tarafından açıklanan tarihler arasında istediği devlet kurum ve kuruluşuna atanmak için tercih yapabilecektir. Tercihlerin yapıldıktan sonra değerlendirilmesi ve adayları tercihlerinin sıraya konması için ek bir süre gerekmektedir. Bu sürede yine sonuç gibi tercihin yapıldığı tarihten yaklaşık olarak 1 ay sonra adaylara açıklanacaktır. Yine KPSS tercih sonuçları da ÖSYM' nin resmi sitesinde yapılarak adaylara duyurulacaktır. Bu sonuçlara göre de atandığını yere giderek iş başı yapabilecesiniz.

KPSS SONUÇLARI AÇIKLANMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ..

Yerel Haberler