Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meksika gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan Fetullah Gülen'in duygusal yanıtı için ne dedi?

 Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkçe Olimpiyatları kapanışında Fetullah Gülen’e yaptığı çağrı ile ilgili sorulan soruyu şöyle yanıtladı:
 
“Bizim Türkçe Olimpiyatlarının kapanışında yaptığımız konuşmada, ben bu ifadeyi kullandım. Ama ilk defa bu ifadeyi kullanmadım. Aslında daha önce farklı zamanlar ortak dost dediğimiz arkadaşlarımıza da bunu söyledik. Ne zaman gelmek isterlerse biz bize düşeni yapmaya hazırı dedik ve gurbette yaşamasını da doğru bulmayız dedik. Ama bu konuda ki her türlü takdir şüphesiz ki kendilerine aittir. Türkçe Olimpiyatları öncesinde de böyle bir beklentinin olduğunu bildiğim içinde bu beklentiyi de bu finale gelmiş olan tüm gönüldaşlar ile paylaşayım istedim. Çünkü dışarıda da bazı dedikodular oluyor, fitne oluyor, fesat oluyor; ‘Acaba gelmek istemiyor da burada’ denir. Böyle bir olumsuz yaklaşım var. Bunu da ortadan kaldıralım istedik. Çünkü böyle bir şeyi zaten düşünmemiz mümkün değil. Biliyoruz ki zaten yasalda hiçbir manisi söz konusu değil. Kaldı ki biz vatandaşlığı elinden alınmış olanların vatandaşlıklarını kendilerine iade etmiş bir iktidarız. Ama Hoca Efendinin zaten böyle bir sıkıntısı da yok, manisi de yok. “Öyleyse bu hasret niye? Bu gurbet niye?ö diye ifade edelim dedik. Ama yine de takdir kendilerinindir. Ama yaptıkları açıklamaya göre de şimdilik böyle bir şey düşünmüyorlar. Allah Sağlık sıhhat ve afiyetler versin derim.
 

BAŞBAKAN ERDOĞAN: 2014 OLSUN ÜLKEMİZ İÇİN HAYIR OLSUN
 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meksika gezisi öncesinde Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, cumhurbaşkalığı görev süresi ile ilgili olaraka şunları söyledi:
“Ben Sayın Kılıçtaroğlu’nun değerlendirmesini, değerlendirecek değil. Ama Anayasa Mahkemesi’nde ben yorum yapmayı kendim açısında gereksiz buluyorum. Çünkü Olay bizim üzerimizde döndürülüyor. Buna gerek yok… Şu anda Türkiye’nin cumhurbaşkanı var ve 2014’e kadarda bu cumhurbaşkanlığı süreci devam edecek. 2014 olsun ülkemiz için hayır olsun derim. Değerlendirmeleri de o zaman inşallah hayırlısı ile yaparız."

Yerel Haberler