Eskişehir İl Emniyet Müdürü Naci Kuru’nu vefatı üzerine, Eskişehir eski Valisi Dr. Kadir Koçdemir ve bazı protokol üyeleri sosyal paylaşım siteleri üzerinden taziye mesajlarını paylaştılar

Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru Vefat Etti

Bir süredir safra kesesi kanserinden tedavi gören ve bugün Özel Acıbadem Eskişehir Hastanesi’nde yaşamını yitiren İl Emniyet Müdürü Naci Kuru için Eskişehir eski Valisi Dr. Kadir Koçdemir, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can ve Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, sosyal paylaşım siteleri üzerinden taziyede bulundular.


Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yayımladığı mesajında; ‘kardeşin, dostun hası; güzel insan, abide şahsiyet, ahlak ve dürüstlük timsali, iş eri…’ diye bahsettiği Naci Kuru’nun ebedi aleme intikal ettiğinden bahsede eski Vali Dr. Kadir Koçdemir, mesajına şu şekilde devam etti:


"‘İçinizden şahitler bulunsun’ hükmünün şerefli bir karşılığıydı, adanmışlığın, her daim huzurda olma bilincinin yaşatıcısıydı. 21. yüzyılın Yunus Emre'siydi. Devlet denen dergâha hep dümdüz odun taşıdı. Kendini tanıyanların doğru kalınabileceğine dair inanç ve güvenini pekiştirdi. Onun dostu olmak bu dünyadaki en değerli kazancımdır. Hüküm ve emir Allah'ındır. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Başımız sağolsun, Allah dayanma gücü ve sabır versin."


AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can ise Twitter hesabından yayımladığı mesajında, ‘Eskişehir Emniyet Müdürümüz,kıymetli insan görev adamı Sn.Naci Kuru'yu kaybettik. Eskişehir'imizin başı sağolsun’ ifadelerine yer verdi.


Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı ise, "‘İyi adamlar, iyi atlara binip gittiler’ Eskişehir Emniyet Müdürümüz Naci Kuru Hakk’a yürüdü. Mekanı cennet olsun’’ diye belirtti.

 

NACİ KORU KİMDİR ?

İki çocuk babası Naci Kuru, ilk ve ortaokul öğrenimini Adapazarı'nda tamamladı. Polis Koleji ve Polis Akademisi'ni bitirdikten sonra 1984 yılında Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı.

Sırasıyla Uşak, Eskişehir, Malatya'da görev yaptıktan sonra 1993-1996 yılları arasında İsviçre-Bern Büyükelçiliği'nde Güvenlik Ateşeliği görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan Naci Kuru 1997 yılında 4.Sınıf Emniyet Müdürü olarak Bursa'ya atandı.

Güvenlik, Çevik kuvvet, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüklerinde bulunduktan sonra Bursa ve İzmir illerinde 5 yıl Asayiş Hizmetlerinden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

2008 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü'ne terfi etti. İzmir Bölgesi Polis Başmüfettişliği görevini yürütürken 20 Aralık 2008'de Ağrı İl Emniyet Müdürü olarak atandı. 2 yıl Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü görevinden sonra 22 Aralık 2010 tarihinden itibaren Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü görevini getirilen Kuru, yaklaşık 3 yıldan bu yana Eskişehir Emniyet Müdürü olarak görev yapıyordu.

İl Emniyet Müdürü Kuru, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Eskişehiri ziyareti esnasında aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Mide ve sırt ağrısı şikayetiyle özel Sakarya Hastanesi'ne kaldırılan Emniyet Müdürü Kuru, yapılan tetkiklerde safra kesesinde taş olduğu belirlendi ve hemen ameliyata alındı. Ancak Kuru'nun yapılan tetkiklerinde akciğer kanseri olduğu belirlenmişti. Kuru, rahatsızlığının ortaya çıkmasının ardından sık sık rapor alarak Ankara ve Eskişehir'de çeşitli hastanelerde tedavi görüyordu.

Kuru'nun son 3 aydan bu yana rahatsızlığının arttığı ve önceki günlerde de Eskişehir Acıbadem Hastenesi'ni kaldırıldığı belirtildi. Dün öğle saatlerinde de hastanenin yoğun bakım servisine kaldırılan Kuru'nun yaklaşık yarım saat önce hastalığına bağlı olarak hayatını kaybettiği kaydedildi.

 

Yerel Haberler