ANTALYA Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Valiliği'ne atanırken, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ise Antalya'ya vali olarak tayin edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valilerle ilgili kararnameyi geç saatlerde imzaladı.

Antalya'nın Yeni Valisi Sebahattin Öztürk Kimdir

Mayıs 2010'da Antalya'ya vali olarak atandıktan sonra 3 yıl bu görevde kalan Altıparmak, atanmayla ilgili kararname imzalanmadan Erzurum'da yayın yapan bir yerel medya organına yaptığı açıklamada, Erzurum'a daha önce birçok kez geldiğini ve çok sayıda dostu bulunduğunu belirterek, "Erzurum sevdiğimiz, bağlarımızın, dostlarımızın olduğu bir şehir. Erzurum'un yabancısı değiliz" dedi.

SEBAHATTİN ÖZTÜRK KİMDİR ?

Antalya'nın yeni valisi Sebahattin Öztürk ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında açılan kaymakamlık sınavını kazanarak aynı yıl kaymakam adayı olarak mesleğe girdi. İngiltere Brighton'da yabancı dil eğitimini alan Öztürk, 1990 yılında kaymakamlık kursunu başarıyla bitirip kaymakam olarak atandı. 2007 tarihli Valiler kararnamesi ile Niğde Valisi, 2009'da Erzurum Valiliği görevine atanan Öztürk, evli ve iki çocuk babası.

 

Yerel Haberler