2013 ALS sınav sonuçları geçen seneye göre kıyasladığımızda sınav sonuçları 'nın en erken 10 Mayıs 2013 günü açıklanacağı düşünülmektedir.Sınav sonuçları için tıklayınız

2013 ALS Askeri Lise Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak ?(ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi)

2013 ALS sınav sonuçları geçen seneye göre kıyasladığımızda sınav sonuçları 'nın en erken 10 Mayıs 2013 günü açıklanacağı düşünülmektedir. Fakat OSYM başkanlığı geçen seneye göre sınav sonuçları 'nı açıklaması dahada hızlı olmaktadır. Tahmin edilen süredende önce açıklanabilir.

 

 


Kara Harp Okulu BaşvurularıKara Harp Okulu ve Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuruları 25 Mart 2013 tarihinde başladı. 16 Mayıs 2013 tarihine kadar alınacak başvurularda YGS’ye girme şartı aranmaktadır. Başvuru kılavuzunda yer alan açıklamaya göre, “Kara Harp Okuluna başvurabilmek için 2013 yılında yapılacak YGS’ye (Müteakiben nihai değerlendirmede kullanılmak üzere LYS’ye) girmek zorunludur.” ifadesi yer alıyor.Kara Harp Okulu internet sitesinden yapılan duyuruda, “ÖSYS Kılavuzunda "Askeri Okullara Girme İsteği" kutucuğunu işaretlememiş olsanız bile başvurunuz değerlendirilmeye alınacaktır” ifadesi yer alıyorYapılan duyuruda, Aday ile telefon, posta, e-mail ile iletişime geçilmesi nedeniyle; adayın kişisel bilgilerinin güncel olması uyarısı yapılırken, Cep telefon numarasını sisteme kaydederken başında "0" (sıfır) olmadan girilmesi gerektiği belirtildi. 

 

21 Nisan 2013 tarihinde yapılan ALS (Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli olmasa da bu yıl diğer sınavların açıklanma tarihine bakarak bir tahminde bulunabiliriz.


2013 ALS soru ve cevap anahtarı için Tıklayın

 

Sınav sonuçları için tıklayınız

Haberin Tamamı İçin: http://www.gazetea24.com/haber/als-2013-sonuclari_23431649.html
GazeteA24.com

 

Yerel Haberler