Adınıza açılmış kaç hat olduğunu merak mı ediyorsunuz? Haberiniz olmadan üzerinize hat var mı yok mu sorgulamak mı istiyorsunuz? BTK sitesi üzerinden açtığı motorsistemiyle adına kayıtlı kaç hat olduğunu sorgulamanıza imkan veriyor.

Adıma kaç GSM hattı var online sorgulama sayfası

İşte üzerinize hatları öğrenmeyi sağlayacağınız sistemin detayları

Günümüzün en büyük teknolojik sıkıntılarından olan telefonlar şimdide kulanılan hatlar ile vatandaşın başını derde sokuyor. Biri sizin adınıza hat çıkarmış olabilir. Üstelik bunun için sadece TC kimlik numaranız yeterli.

Herhangi bir şekilde kimlik bilginiz ele geçirilmiş olabilir. Siz fark etmeden ve daha ne olduğunu anlamadan adınıza alınmış bir çok telefon hattınız olabilir. İsminize düzenlenen evraklar ile başınız derde girmez ancak isminize çıkarılan hatlar ileride oldukça başınızı ağrıtabilir. Üstelik adınıza açılan hat daha sonra satılır devredilir ve başkası tarafından kullanılmaya da devam edebilir.

Acaba adınıza kayıtlı kaç tane hat var?

Bu sorunun yanıtını öğrenmek artık çok kolay. Eğer sahibi olmadığınız ve üzerinize kayıtlı hatlar olduğunu görürseniz GSM şirkeytiniz ile görüşerek kapattırabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı hat olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Adınıza Kayıtlı Hatları Öğrenmek İçin Tıklayın…

Çıkan sayfaya TC kimlik numaranızı ve kullandığınız üzerinize kayıtlı olan telefon numaranızı  yazarak ardından telefonunuza gelecek olan şifreyi girerek kayıtlı olan hatlarınızı görebilirsiniz.

Yapılan araştırma sonucunda ''İnternet Üzerinden Hat Sorgulama Hizmeti''nden 10 gün içinde 346 bin 610 kişi hat sorgulaması gerçekleştirdi. Hat sorgulama sistemi sayesinde 12 bin 133 kişi, adlarına 10'dan fazla hat açıldığını öğrenirken 21 binden fazla kişinin üzerinde 5 ve daha fazla telefon hattının kayıtlı olduğu belirlendi.

Duygu Tunçer/ HaberAj Teknoloji Departmanı

Yerel Haberler