Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Ankara'da bu gece kuvvetli kar yağışı bekleniyor. İstanbul'u da etkileyecek olar kar yağışı yarın gün boyu etkisini sürdürecek.

Ankara hava durumu 7 Ocak 2013 kar yağacak mı?

Ankara bu gece kar başlayacak ve önümüzdeki iki gün etkisini sürdürecek. Ankara'da perşembe günü ise yılın en düşük hava sıcaklığı gerçekleşecek. Bu arada İstanbul'u da etkileyecek olan yağışlı hava özellikle yarın öğleden sonra ve salı günü yoğun kar yağışı şeklinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, bu gece saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz'de kuvvetli kar yağışı beklendiği belirtildi.

Yapılan uyarıda İstanbul,Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği kaydedildi.

Yağışın zamanla etkisini artırarak yarın öğle saatlerinden itibaren ve Salı günü kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesinin beklendiği bildirilerek, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

BÜTÜN TÜRKİYE DONACAK

Marmara ' nın doğusu ve Batı Karadeniz ' de kuvvetli, doğu kesimlerde ise yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ' nden yapılan meteorolojik uyarılara göre, yağışlar bu gece saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Salı günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor.

Bu arada doğu kesimlerde de yoğun kar yağışı bekleniyor. Yarın Doğu Anadolu Bölgesi ' nin geneli, Orta ve Doğu Karadeniz ' in iç kesimleriyle İç Anadolu ' nun doğusunda (Sivas, Kayseri, Nevşehir , Niğde ve Yozgat) kuvvetli kar yağışı etkili olacak. Hakkari, Muş, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Erzincan ve Erzurum çevrelerinde ise kar yağışı yoğun olacak.

Uyarılarda ulaşımdaki aksamalara, buzlanma ve don, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı ilgilerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Yerel Haberler