AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van depreminde 75 milyon gözyaşı dökerken, terör örgütünün kan akıtmaya devam ettiğini söyledi

Başbakan Erdoğan'ın AKP Van il Kongersi Konuşması detayları-Video Haber

 Erdoğan, AK Parti Van İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Şehir Stadyumu'nda partililere seslendi. Başbakan Erdoğan, buradaki konuşmasında depremin ardından yapılan çalışmaları anlattı, terör örgütü PKK ve BDP'ye yüklendi. Başbakan Erdoğan, ''23 Ekim'de, ardından 9 Kasım'da Van'da iki büyük deprem yaşadık. Maalesef 644 kardeşimizi kaybettik. Allah rahmet etsin. Bin 966 vatandaşımız da yaralandı, 250 kardeşimiz enkazdan sağ çıkarıldı. Deprem haberini alır almaz hemen buraya geldik. Arama kurtarma çalışmalarını bizzat yerinde izledik, ihtiyaçları tespit ettik. Van bizim hep gündemimizde oldu. Bakan ve milletvekillerimiz burada haftalarca çalışmalara nezaret etti." dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN AKP VAN İL KONGRESİ KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


    Van'da yaşanan deprem sırasında terör örgütünün kanlı eylemlerine ara vermediğini belirten Başbakan Erdoğan şunları söyledi; "23 Ekim'de Van'da deprem oldu ne terör örgütü, ne de BDP tahriklere, provokasyonlara, kanlı eylemlere en küçük bir ara vermediler. 75 milyon Van'ın acısı için ağarlarken, 75 milyon Van için seferber olurken, bölücü terör örgütü kan akıtmaya ve BDP provokasyon yapmaya devam etti. Türkiye, hatta dünya Van'da enkaz kaldırmaya çalışırken terör örgütü Van'ın ilçelerinde mayınlı tuzaklar hazırladı. Vanlılar burada enkaz altından insan kurtarmaya çalışırken, Van Belediyesi'nin cenaze araçları, Malatya morgunun önünde ne yazık ki terörist cenazesi taşımak için tahsis edildi. Türkiye'nin her yerinden doktorlar burada Vanlı kardeşime fedakarca hizmet etmenin mücadelesini verirken, BDP'nin milletvekili geldi burada doktora şiddet uygulamak gibi bir densizliğin, terbiyesizliğin içine girdi. Taş atmak için molotof atmak için, kepenk kapattırmak için askere polise saldırmak için anında organize olanlar Van'da can pazarı yaşanırken uzakta durup seyretmeyi tercih ettiler. Bu terör örgütü benim Van'daki ihtiyaç sahibi kardeşime gönderilmiş çadırı, battaniyeyi yiyecek ve giyecek eşyayı gasp edecek kadar alçak olduğunu bir kez daha gösterdi. Kendisi de bu toprakların evladı alan deprem sonrası gönüllü olarak tayin isteyip Van'a gelen polis memurumuz Murat Dilmaç'ı nöbet tuttuğu konteyner kentte kalleşce şehit etmekten çekinmediler."

Yerel Haberler