2012 SBS Sonuçları açıklandı. Aşağıdaki ekrandan 8. sınıf 2012 SBS sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz. 2012 SBS sonuçları kaç puan aldığını öğren. 8. Sınıf SBS Sonuçları aşağıda açıklanmıştır. SBS sonuçlarını aşağıdan öğrendikten sonra diğer bilgileri bu

2012 SBS Sınav Sonuçları - SBS 8. Sınıf

Ortaöğretime Geçiş Sistemi 2012 Yılı 8. Sınıf Seviye Belirleme Sınav Sonuçları ve Ortaöğretim Yerleştirme Puan Bilgileri

 

                                                                                                                                                    492.000 PUAN ORTALAMASIYLA TÜRKİYE'NİN ZİRVESİNE YERLEŞTİ.
TÜRKİYE'DE İLK 10'DA 4 ÖĞRENCİSİYLE LİDERDoğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji,  öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı SBS sonuçlarında da sürdürdü. Yıllardır SBS'de en başarılı okul olarak öne çıkan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması güç bir rekora imza attı. Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'de zirvenin sahibi olurken, 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla  Doğa Koleji'ni SBS'de bir kez daha zirveye taşıdı.


TÜRKİYE'NİN EN BAŞARILI OKULLARI BELLİ OLDU

SBS sonuçlarının açıklanmasıyla, Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'nin zirvesine yerleşti. Yıllardır SBS'de en başarılı okul olarak öne çıkan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması güç bir rekora imza attı. Ataşehir Doğa Koleji 494.053 puan ortalamasıyla Türkiye'de zirvenin sahibi olurken, 492.325 puanla Avcılar Doğa Koleji ve 476.599 puanla  Doğa Koleji'ni SBS'de bir kez daha zirveye taşıdı.

DOĞA KOLEJİ TÜRKİYE'DE İLK 10'DA 4 ÖĞRENCİSİYLE LİDER

Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukları anaokulundan itibaren hayata hazırlayan Doğa Koleji,  öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle her alanda kazandığı başarıyı SBS sonuçlarında da sürdürdü. Doğa Koleji 4 öğrencisiyle Türkiye'de ilk 10'da rakipsiz lider oldu. Avcılar Doğa Koleji Öğrencisi Rozerin Akkuş  500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Merve Özkılıç 500.000, Ataşehir Doğa Koleji Öğrencisi İbrahim Emre Sağlam 500.000, Atakent Doğa Koleji Öğrencisi Hasan Deniz Altuntaş ise 499.034 puan alarak ilk 10'a girdi.

DOĞA KOLEJİ, ÖĞRENCİLERİNİ SBS'YE NASIL HAZIRLIYOR?

Doğa Koleji, SBS ve Liseler Koordinatörü Ömer Gündoğdu'ya bu büyük başarının arkasındaki eğitim sistemini ve felsefesini sorduk.

SBS, sadece bir yıllık çalışmanın ürünü değil. SBS'yi ele alırken anaokulundan itibaren üniversite hayatına kadar öğrenciden ne beklediğimizi dikkate almalıyız. Bizim bir yaşam standardımız var. Öğrencileri anaokulundan başlayarak bir felsefe ile sisteme dahil ediyoruz. Sonra ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye oradan da üniversiteye bu felsefeyle bir sonuç elde ediyoruz.

SBS SINAVI SONUÇLARI İÇİN  TIKLAYIN 

 

AKADEMİK BAŞARI MAKSİMUM DÜZEYDE

SBS'ye hazırlık sistemimizde 5, 6 ve 7. sınıfların temel müfredat dersleri, proje çalışmalarıyla destekleniyor ve sosyal uygulamalarla zenginleştiriliyor. 8. sınıfa geldiklerinde öğrencilere yoğun bir SBS hazırlık programı uygulanarak, akademik başarı maksimum düzeye çıkarılıyor. Bu yaklaşım bize, 2012 SBS'de otuz bir tane 500 tam puan, elli dokuz tane bir yanlış yapan, doksan sekiz tane de iki yanlış yapan öğrenci getirdi. 

HARVARD, ÖĞRENCİMİZİ DAVET ETTİ

Bizim eğitim sistemimizde konular örneklerle gerçek yaşamdaki kullanım alanları temel alınarak anlatılıyor. Bu felsefe, ortaokulda öğrencileri derslere kanalize ediyor. Bu bakış açısıyla bir öğrencimiz Harvard'da sunum yaptı. Daha lise 1'de 11. sınıfların katıldığı Uluslararası Proje Olimpiyatları'na girdi ve bronz madalya kazandı.

HARVARD, EĞİTİM MODELİMİZİ ÖĞRENMEK İSTEDİ

Öğrencimizin yaşının küçük olması Harvard'ın dikkatini çekti ve onu davet ederek, orada bir sunum yapmasını istediler. Bu felsefeyi, eğitim modelimizi öğrenmek istediler. Bu durum, bizi ve öğrencimizin ailesini gururlandırdığı kadar aynı zamanda onun hedeflerinin de büyümesini sağladı.

GELECEĞİN LİDERLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ

Bizim için başarı, öğrencilerimizin gelecekte; kendine güvenen, yeteneklerinin farkında olan, kendini ifade edebilen, yönetim ve organizasyon becerisine sahip bireyler olarak yetişmeleridir. Çünkü biz geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.

SOES EĞİTİM MODELİ

Öğrenci Merkezli Eğitim Sistemimiz (Student Oriented Education System) öğrenciye kendini geliştirme, farklı bakış açıları kazanma, ilgi ve yeteneklerini keşfetme olanağı sunuyor. SOES'in öğrencilerin akademik, sosyal, kişisel ve psikolojik gelişimini destekleyen uygulamalarıyla eğitime yeni bir bakış açısı getiriyoruz. Ortaokul öğrencilerine verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES uygulamasına tüm kampüslerimizde yer veriyoruz. Böylece öğrencileri 5. sınıftan itibaren Doğa Anadolu Liseleri'nde uygulanan dünya akreditasyonlu t-MBA Modeli'ne hazırlıyoruz.

EĞİTİM KOÇLUĞU

5, 6, 7 ve 8. Sınıflar için geliştirilen SOES'te (Student Oriented Education System) "Eğitim Koçluğu" sistemin temelini oluşturuyor. Öğrenciler SOES'te "Yaratıcı Yazarlık, Araştırma Teknikleri, Sosyal Ağ, Girişimcilik, Mucit Atölyesi, Akıl Oyunları, Proje Hazırlama Teknikleri, Düşünme Eğitimi, Uluslararası İlişkiler ve Yönetim Bilimi" dersleriyle dünya vatandaşı olarak hayata hazırlanıyor.

T-MBA DÜNYANIN EN İYİ LİSE EĞİTİM MODELLERİNDEN

2012 Dünya Eğitim Forumu'nda bir başarı hikayesi olarak, dünyanın en iyi eğitim sistemleri içinde sunulan t-MBA Eğitim Modeli ile öğrencilerimizi 4 yıl süren çok yoğun bir dil eğitimi ve uluslararası projelerle dünya vatandaşlığına; mesleki gözlem, Öğrenci Meclisleri ve t-MBA Zirvesi ile iş hayatına; liseye adapte edilen Ekonomi, İnsan Kaynakları gibi MBA dersleri ile üniversite hayatına hazırlıyoruz.

SEMİNERLER VE ROL MODELLER

Her kampüste düzenlenen t-MBA seminerleri çerçevesinde iş, bilim ve sanat dünyasından birçok yetkin isim; öğrencilerle bir araya gelip kariyer öykülerini, deneyim ve başarılarını paylaşarak öğrencilere rol model oluyor.

DOĞA KOLEJİ, BÜTÜN DÜNYADA GEÇERLİ T-MBA DİPLOMASI VERİYOR!

Dünyanın en saygın ve önemli eğitim akreditasyonu şirketi Edexcel, t-MBA modelimizi onayladı. Bu Türkiye'de bir ilk. 2012-2013 yılından itibaren öğrencilerimiz mezun olduklarında ikinci bir diploma sahibi olacaklar. Alacakları t-MBA Diploması ile yurtdışında eğitim görmeleri için büyük bir kolaylık kazanacaklar.

Eokul-meb.com olarak her yıl sizlere SBS sonuçları hakkında bilgiler veriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı yoğunluk olmaması için 2012 SBS sonuçlarını bugün yani 11 Temmuz 2012 Çarşamba gecesi açıkladı.  Biz eokul sitesi olarak SBS sonuçları yine sizlere ilk olarak duyurduk

 

SBS SINAVI SONUÇLARI İÇİN  TIKLAYIN


SBS Sonuçları 2012 SBS Sınav Sonuçları. 2012 SBS Sınav sonuçları açıklandı. 2012 SBS sonuçları belli oldu.


SBS Sonuçları ve Tercihler Hakkında Bilgiler8. sınıf SBS ve OYP sonuçları 12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle www.meb.gov.tr adresinde ve e-Okul veli bilgilendirme sayfalarında yayımlanmaya başlanacaktır.

Öğrencilere ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

OYP’ye göre yapılacak tercih ve yerleştirme işlemlerinde, geçmiş yıllara göre bazı farklı uygulamalar söz konusu olduğundan, okul müdürlerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimize rehberlik eden diğer yetkililerin, http://oges.meb.gov.tr/ adresinde yayınlanan tercih ve yerleştirme e-kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekmektedir. Özellikle, Tercih Listesinin bir kez düzenleneceği, daha sonra ikinci bir tercih ve/veya düzeltme işlemi yapılmayacağı, tüm yerleştirme işlemlerinin bu tercihe göre yapılacağı dikkate alınarak tercihlerin özenle ve dikkatle yapılması gerekmektedir.

Buna göre yerleştirme işlemleri için dikkat edilecek hususlar;

1)   OYP’si 196 ve üstü olup tercihte bulunan tüm öğrenciler yerleştirmeye katılabilecektir.

2)    Yerleştirme işlemleri için tercihler 01-08 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)    Yerleştirme işlemleri için öğrenciler en fazla 10 (on) tercih yapabileceklerdir.

4)     Elektronik ortamda tercih yapacak veliler, tercihleri http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulların tercih kodlarına göre bireysel olarak yapacaklardır.

5)     Elektronik ortamda tercih yapamayan veliler, tercih ve yerleştirme e-kılavuzunda yer alan “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak okul müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacaktır.

6)    Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme elektronik onaylamadan önce yapılacaktır. Onaylama işlemi yapıldığı anda öğrencinin tercih işlemi tamamlanmış olacak, aksi takdirde öğrenci tercih yapmamış sayılacaktır.

 7)    Tercih ve yerleştirme ile ilgili tüm işlem ve bilgilendirmeler http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr ile https://eokul.meb.gov.tr adreslerindeki veli bilgilendirme sisteminden sürekli olarak yapılacaktır.

8)      Okulların kayıt-kabul ve nakil işlemleriyle ilgili bilgiler “2012 Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu”nun II. bölümünde açıklanmaktadır. Tercih işlemleri için bu bölümün dikkatlice incelenmesi gerekmektedir.

9)      Tercih başvurusu sadece 1 (bir) kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, öncelik sırasına ve http://oges.meb.gov.tr ve https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalıdır.

10)    Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil ya da mülakat hakkı kazandıkları tercihleri belirlendikten sonra, herhangi bir tercihine yerleşen öğrencilerin yerleştikleri tercihten daha üstteki tercihleri ile herhangi bir tercihine yerleşemeyen öğrencilerin tüm tercihleri dikkate alınarak yedek yerleştirme yapılır. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler en fazla 3 tercihine yedek olabilir. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 3 katı alınarak belirlenecektir.

11)   Yerleştirme işlei tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.

12)    Yerleştirme sonuçları açıklandığında öğrencilerin “Sınav Sonuç Belgesi”nde, herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil olarak yerleştirildiği okul var ise bu okulun bilgileri, yedek olarak yerleştirildiği okul/okullar var ise yedek okullar ve bu okulların kayıt dönemleri hakkında bilgiler bulunacaktır. Ayrıca veliler https://e­okul.meb.gov.tr adresindeki “Veli Bilgilendirme Sistemi”nden sürekli olarak bilgilendirilecektir. Bu nedenle velilerin belirtilen İnternet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekmektedir.

13)    OYP ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçları 24 Ağustos 2012 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr adreslerinde ilân edilecektir. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir.

Asil kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçları açıklanınca tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenci, 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar asil olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecektir.

Asil listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler 27–31 Ağustos 2012 tarihleri arasında saat 17.00′ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybederler.

          Yedek kayıt dönemi;

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 03 Eylül 2012 saat 08.00′den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecektir. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilir.

Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, kayıt hakkı kazandığı gün hariç 3 iş günü içerisinde saat 17:00′ye kadar kayıt yaptırmak zorundadır. Kayıt yaptırmadığı taktirde, boş kalan kontenjanlara sistem tarafından yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verileceğinden bu haklarını kaybederler.

Yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar devam edecektir.

Yapılan yerleştirmelerin sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilemeyen, yerleştirildiği hâlde kayıt yaptırmayan veya kayıt yaptırıp da daha sonra sildiren öğrenciler sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına kayıt yaptırabileceklerdir.

Yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, verilen kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybederler. Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşer.

Buna göre son üç yılda yapılan sınav ve okul başarılarına göre ilk 10 sırayı alan öğrencilerimiz ile sayısal veriler ekte belirtilmiştir.

Bakanlık olarak bu öğrencilerimizle birlikte tüm öğrencilerimizin başarılarının devamını diler, veli ve öğrencilerimizin her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabileceklerini belirtmek isteriz.

Yerel Haberler