Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS puanı ile 1064 kişilik personel alacağını duyurdu. Alınacak personel ile ilgili detaylı bilgiler Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1064 Personel Alımı Klavuzu Detayları

Orman ve Su İşleri Bakanlığı KPSS puanı ile 1064 kişilik personel alacağını duyurdu.  Alınacak personel ile ilgili detaylı bilgiler Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. Buna göre Bakanlık, bünyesindeki kuruluşlarda çalıştırmak üzere, açıktan atama yoluyla, 518'i mühendis, 10'u mimar, 41'i tekniker, 24'ü teknisyen, 2'si biyolog, 1'i istatistikçi, 2'si matematikçi, 2'si fizikçi, 5'i rasatçı(istidalci), 416'sı memur-VHKİ-bilgisayar işletmeni ve 36'sı avukat olmak üzere toplam 1064 kişilik alım yapacaktır.

Bakanlığın duyurusu şu şekildedir:

"Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile bağlı kuruluşlarımıza 2013 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS B Grubu (Açıktan Atama) yoluyla alınacak personel listesi tercih yapacak adaylara kolaylık olması maksadıyla aşağıda ekte verilmiştir. Müracaatlar ÖSYM'ye yapılacak olup ÖSYM tarafından yayınlanacak olan kılavuza bakılarak detaylı branş şartlarını görüp bu şartları taşıyanlar tercih işlemlerini yine ÖSYM'ye yapacaklar ve ona göre yerleştirileceklerdir. Ayrıca Bakanlığımıza uzman yardımcısı Orman Genel Müdürlüğü'ne de Orman Muhafaza Memuru alınacak olup bilahare açıklama yapılacaktır. Bütün adaylara Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU başarı, sağlık ve mutluluklar diler. Bakanlığımıza ait kadroları tercih etmeniz Orman ve Su İşleri mensuplarını mutlu kılacaktır."

Açıktan Atama Listesine Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız..

Yerel Haberler