Sayısal Loto 5 Ocak çekilişi yapıldı.Sayısal Loto 5 Ocak 2013 çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi ile eş zamanlı olarak haberaj.com da

Sayısal Loto sonuçları 5 Ocak 2013 kazandıran numaralar

Sayısal Loto 5 Ocak çekilişi yapıldı.Sayısal Loto 5 Ocak 2013 çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi ile eş zamanlı olarak haberaj.com da

Sayısal Loto çekiliş sonuçlarını en hızlı ve doğru şekilde almak için doğru adrestesiniz.Sonuçlar çekilir çekilmez sitemizde sizlerle olacak.Ayrıca çekilişi yakından ve canlı olarak takip etmekteyiz bizden sakın ayrılmayın.

Sayısal Loto sonuçları (online) Sayısal Loto çekiliş sonuçları (millipiyango.gov.tr).Sayısal Loto sonuçları (online) Sayısal Loto çekiliş sonuçları millipiyango onlinelama.İşte Sayısal Loto sonuçları (online) Sayısal Lotoçekiliş sonuçları millipiyango...

Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 5 Ocak Sayısal Loto sonucu.Sayısal Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 5 Ocak Süper Loto sonucu öğren.Sayısal Lotosonuçları (millipiyango.gov.tr) 5 Ocak Sayısal Loto sonucu onlinela..

Sayısal Loto 5 Ocak Çekiliş sonuçları

Süper Loto sonuçları (online) Süper Loto çekiliş sonuçları (millipiyango.gov.tr).Süper Loto sonuçları (online) Süper Loto çekiliş sonuçları millipiyango onlinelama.İşte Süper Loto sonuçları (online) Süper Loto çekiliş sonuçları millipiyango...

Süper Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 27 ArSayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen şans oyununun 843. hafta çekilişinde, şanslı numaralar 17, 23, 35, 39, 40 ve 48 olarak belirlendi.

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi 2 milyon 479 bini 440 lira 90'a kuruş ikramiye aldı.

Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 349 kişi 2 bin 248 lira 20'şer kuruş, 4 bilen 18 bin 634 kişi 31 lira 80'er kuruş ve 3 bilen 319 bin 187 kişi 5 lira 20 kuruş ikramiye kazandı.

Çekilişte, 7 milyon 995 bin 837 lira 20 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan Türkiye'nin tanıtımı, Çocuk Esirgeme Kurumu, Olimpiyat Oyunları, Savunma Sanayi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na 2 milyon 938 bin 995 lira 77 kuruş, KDV olarak 1 milyon 948 bin 237 lira 97 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 1 milyon 88 bin 516 lira 95 kuruş aktarılacak.lık Süper Loto sonucu.Süper Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 27 Aralık Süper Loto sonucu öğren.Süper Loto sonuçları (millipiyango.gov.tr) 27 Aralık Süper Loto sonucu onlinela..

 


 

 

Son günlerde yazılı ve görsel medyada, İdaremizle ilgili olarak yer alan tamamen asılsız, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan iddialara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

İDDİA 1- 1999 yılında yapılan bazı ikramiye ödemelerinde, isimleri farklı talihlilere ait benzer imzalar olduğu, fotoshoplama yoluyla talihli yerine bir banka müdürünün adının yazıldığı.

CEVAP 1- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre, biletler hamiline olup, bir bilete isabet eden ikramiye, bileti ibraz edene ödenir ve ikramiye ödemesi ancak bir yargı kararına istinaden durdurulabilir. Sözkonusu yayınlarda geçen 1999 yılına ilişkin ikramiyeler sistem tarafından onaylandıktan sonra vekalet olmadan bileti İdaremize ibraz eden talihlilere bizzat ödenmiştir. Anılan ikramiyelerle ilgili olarak, İdaremiz aleyhine açılan herhangi bir dava bulunmamaktadır. İdaremizin taraf olmadığı sözkonusu iddiaların İdaremizle ilişkilendirilme çabaları da manidar bulunmaktadır.

İDDİA 2- Büyük ikramiyelerin tamamının Milli Piyango İdaresinin merkez ve taşra teşkilatının bulunduğu illere çıktığı.

CEVAP 2- Sayısal oyunların başladığı 1996 yılından bugüne kadar 4152 adet büyük ikramiye dağıtılmış olup, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile 81 ilin tamamına büyük ikramiye isabet etmiştir. Büyük ikramiye isabet eden iller ile bayi ve talihli sayıları ekte sunulmaktadır. (EK-1)...

İDDİA 3- Çekilişlere teknik müdahalenin yapıldığı.

CEVAP 3- İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri; halkımıza açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapılmakta, ve görüntüler kayıt altına alınmaktadır. Milli Piyango İdaresi kurulduğu 1939 yılından bugüne kadar (73 yıldır) gerçekleştirdiği binlerce çekilişi hiçbir problem olmadan, şeffaf bir şekilde gerçekleştirmiş ve bir tek çekilişte bile usulsüzlük tespit edilmemiştir. İdaremizin bütün işlemleri; İdare Müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, 10.000 TL ve üzeri ikramiye kazanan talihlilere ait kimlik bilgileri, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir.

İDDİA 4- Talihlilerin kimliklerinin açıklanmadığı.

CEVAP 4- Sayısal Oyunlar Yönetmeliğine göre talihlinin rızası olmadan kimlik bilgilerinin açıklanması mümkün değildir. Bununla birlikte, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren büyük ikramiyenin isabet ettiği biletlerin oynandığı bayilere ait bilgiler ile ikramiye tutarları ekte sunulmaktadır.  (EK-2)...

Milli Piyango İdaresi, halkımızın güveninden aldığı güçle ve bayilerinin fedakar çalışmalarıyla, Türkiye’nin tanıtımına, Çocuk Esirgeme Kurumuna, Olimpiyat oyunlarına, Savunma Sanayine, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna kaynak aktararak ülkemizin kalkınmasına önemli katkı sağlamakta, reklam bütçesinin önemli bölümünü eğitim, spor, sanat ve kültür hizmetlerine ayırarak topluma kalıcı hizmet vermektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sadece sayıları yaklaşık 15.000’i bulan bayilerimize zarar vermemekte, aynı zamanda kamuya aktarılan kaynakların da azalmasına neden olmaktadır. Elinde somut bilgi/belge olduğunu iddia edenlerin, iddialarında samimi iseler konuyu medya üzerinden tartışmak yerine yargıya intikal ettirmelerinin daha uygun olacağı düşünülmektedir. Çekilişlerimizin tamamının tüm medya kuruluşlarına açık olduğunu belirtir, İdaremizle ilgili iddiaları gündeme getirirken daha hassas olmalarını rica ederiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur…16.11.2012

Yerel Haberler