kombi ayarları hakkında bilgi verip en az para ile en fazla ısınma tekniklerini söyleyeceğiz

Kombinin Az Yakması İçin Neler Yapılmalı?Kombi Nasıl Az Yakar

Doğalgaz ülkemizde oldukça pahalı olmaya başladı ve kış aylarında halkımız ısınmaktan yoksun kaldı.Bu konuda sizlere kombi ayarları hakkında bilgi verip en az para ile en fazla ısınma tekniklerini söyleyeceğiz..

En önemli maddelerden biriside kombinin türüdür.

a-) Yoğuşmalı Kombi b-) Düz kombi

 

Yoğuşmalı kombi suyu ısıttıktan sonraki buharı dışarıya vermeyerek bir haznede muhafaza edip tekrar o sıcaklığı kullanmasıdır.Bu faturalarda ve ısınmalarda oldukça belirleyici bir faktördür.

 

Kombinizi kesinlikle 40 derece altında yakmayınız.Herkez fatura az geliyor diye 30 dereceye indirmekte ama o sıcaklığın evinizin ısısına bir faydası olmamakta ve kombinizi daha çok yormaktadır.O yüzden kombinizi sürekli 40 da yakınız.

Kombinizi asla kapatmayınız.Kombinizi gece kapatıp sabah tekrar yaktığınızda 2 katı gaz ve elektirik yakmaktadır.Kar yapıyım derken zarar etmekten kaçınınız

Merhaba kombi ilk defa bu kış ısınmak icin kombi kullanıyorum. Bana yaktığı gaz biraz fazla geldi. Sizce normal mi? 

Evim yuksek giris ustu 1. kat. sıfır bina idi. dıştan yalıtım var.salon ve mutfak altında 80 cm kadar cıkma var yani altı boş.3 cepheye bakıyor ancak kışın aksama kadar nerdeyse hiç gunes almıyor. binalar kesiyor genelde. us katımda Almanyada yaşıyan birine ait. boş gibi alt kat dolu ama yerden soguk cok geliyor. ev net 95 m2 

kombi baymak falke fx 24 fi 

salon(2 adet),mutfak(1 adet),kolidor(1 adet),oturma odası(1 adet),cocuk odası(1 adet),kolidorda petek takılı(yanılmıyorsam ferroli marka) banyoda havlupan var. uzunluklarını bilmiyorum. ama yaklasık 7-8 metre vardır. 

başta salonda oturuyordum ama baktım ısınmıyor oturma odasına geçtim. salonu kapattım. petekler kapalı.4 petek açık kullanıyorum. salondayken kombiyi 40 derecede yakınca bir gunde 20 m3 geçti. simdi yatarken 30da gunduz 35 yakıyorum gunluk 12-16m3 aralığında gaz gidiyor. gunluk boyle yakarsam ay sonu 450 falan olur. 

sizce normalmi yoksa degerlerde bir sorun var mı? 

 

Yerel Haberler