Mill Piyango İdaresi tarafından her hafta Cumartesi günleri çekilişi yapılan Sayısal Loto'nun 13 Ekim çekilişi bu akşam yapılacak.

13 Ekim 2012  Sayısal Loto çekiliş sonuçları Online Sitemizden Ulaşabilirsiniz

Mill Piyango İdaresi tarafından her hafta Cumartesi günleri çekilişi yapılan Sayısal Loto'nun 13 Ekim çekilişi bu akşam yapılacak.

Sayısal Loto 13 Ekim 2012 çekilişi bu akşam gerçekleştirilecek ve en hızlı şekilde sitemizde siz okurlarımız için sonuçlar yayınlanacak.

13 Ekim Sayısal Loto sonuçlarını en doğru ve hızlı şekilde öğrenmek istiyorsanız bizden ayrılmayın.

 

İŞTE SAYISAL LOTO SONUÇLARI

 04 06 09 29 33 36

 Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen 2 kişi, 759 bin 142 lira 80'er kuruş ikramiye kazandı.

 Milli Piyango İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 224 kişi 2 bin 854 lira 60'ar kuruş, 4 bilen 11 bin 946 kişi 40 lira 15'er kuruş ve 3 bilen 236 bin 196 kişi 5 lira 75'şer kuruş ikramiye kazandı.

 Talihlilerin, kuponlarını Ankara-Yenimahalle ve İstanbul-Fatih'teki bayilerden yatırdığı bildirildi.

 Çekilişte, 3 milyon 995 bin 474 lira 90 kuruş ikramiye dağıtıldı.

 Hasılattan Türkiye'nin tanıtımı, Çocuk Esirgeme Kurumu, Olimpiyat Oyunları, Savunma Sanayi ile Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na 2 milyon 397 bin 284 lira 97 kuruş, KDV olarak 1 milyon 588 bin 631 lira 3 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 887 bin 883 lira 32 kuruş aktarılacak.

 

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR

 

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

 

Sayısal Loto çekiliş sonuçları Sayısal Loto sonuçları onlinela 2012.Sayısal Loto çekiliş sonuçları Sayısal Loto sonuçları onlinela 2012 tıkla.Sayısal Loto çekiliş sonuçları Sayısal Loto sonuçları onlinela 2012 öğren.İşte Sayısal Loto çekiliş sonuçlarıSayısal Lotou sonuçları onlinela 2012...

Yerel Haberler