TÜSİAD CEO Forumu, OECD Genel Sekreter Yardımcısı ve Başekonomisti Pier Carlo Padoan ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner'in katılımıyla Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi. Basına kapalı yapılan toplantı öncesinde basın mensuplarının kısa süreli

TÜSİAD Başkanı Türkiye'yi Eleştirdi

SORULARI YANITLA

Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantının ardından Boyner ve Padoan gazetecilerin sorularını yanıtladı.Türkiye ekonomisini değerlendiren Padoan, "Türkiye ekonomisi gayet iyi. Özellikle ihracatta gelişerek bazı piyasalara girmeyi başardı; ancak bazı riskler tabiki devam ediyor. Yüksek enflasyon ile rekabet gücünü kaybedebilir. Bu nedenle mali disipline özen gösterilmelidir" dedi.


BOYNER'DEN SURİYE ÇIKIŞI

Padoan, gazetecilerin Suriye'de yaşanan krize ilişkin soruya ise yanıt vermedi. Padoan'ın ardından soruları yanıtlayan Boyner, Türkiye ve Suriye arasındaki gerilim ile ilgili şunları söyledi: "Sınırlarımızdaki olay bölgedeki ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Türkiye itidal ve caydırıcılık dengesinde adım atarak süreci yürütmelidir. Esas olan uluslararası camia ve BM'nin desteği ile eşgüdümle hareket etmektir. Çünkü bu sadece bu Türkiye'nin sorunu değil, uluslararası toplumu da ilgilendiriyor"

Yerel Haberler