22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekilişi bu akşam yapılacak.Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen çekilişte bakalım bu haftaki kazandıran numaralar hangileri olacak.22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekilişi sonuçları

Sayısal Loto sonuçları 22 Eylül 2012 Sayısal loto Çekilişi sonuçları Şanslı No'lar

22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekilişi bu akşam yapılacak.Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen çekilişte bakalım bu haftaki kazandıran numaralar hangileri olacak.22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekilişi sonuçları.

Her hafta Cumartesi günleri şans ve umut dağıtan Sayısal Loto'nun çekilişi bu akşam yapılıyor.Sayısal Loto'nun 22 Eylül 2012 çekilişi bugün yapılacak ve sonuçlar merakla beklenmekte.

22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekiliş sonuçlarını Milli Piyango idaresi yayınlar yayınlamaz eş zamanlı olarak ilk sitemizde sizlerle paylaiacağız.22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekiliş sonuçlarını en doğru ve en hızlı şekilde sitemizden öğrenebileceksiniz.22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekiliş sonuçlarını öğrenmek için bizden ayrılmayın.Tüm okurlarımıza 22 Eylül 2012 Sayısal Loto çekilişinde bol şans diliyoruz.

22 Eylül Sayısal Loto çekiliş sonuçları:

 02 08 21 34 42 44

Sayısal Loto hakkında

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Cumartesi akşamları TRT 1 ekranlarında çekiliş heyeti ve noter huzurunda gerçekleştirilen sayısal loto oyunu 1 Kasım 1997 tarihinden itibaren, halkın huzurunda eğlence programı eşliğinde saat 21.00 - 22.30 arasında gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Yerel Haberler