ÖSYM 2013 LYS ikinci tercihler ne zaman başlayacak? Ne kadar boş kontenjan kaldı? 2013 YGS ve LYS Ek yerleştirme başvuru tarihler

ÖSYM 2013 YGS-LYS 2. Tercih Tarihleri Belli Oldu Mu?

 

ÖSYM 2013 LYS ikinci tercihler ne zaman başlayacak? Ne kadar boş kontenjan kaldı?

ÖSYM LYS 2013 ilk tercihler yapıldı. Yerleşen öğrenciler ÖSYM üzerinden öğrenildi.

ÖSYM LYS birinci tercihlerden yerleşmeyen adaylar için ikinci tercihler başlayacak kısa zamanda.

ÖSYM boş kalan bölümlerin kontenjanlarını Eylül ayının ortasında açıklanacak.

Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna Eylül ayının sonunda ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

2013 YGS ve LYS Ek yerleştirme başvuru tarihleri 2013-2014 Öğretim Yılı Yüksek öğretim Programlarına Kayıt bittikten sonra belli olacak. 2013-2014 Öğretim Yılı Yüksek öğretim Programlarına Kayıtları 2-6 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Bu bilgi esas alındığında 2013 ÖSYS ek yerleştirmelerinin Eylül ayının sonunda yapılabileceği öngörülüyor. Geçen sene Ek tercihler 27 Eylül’de başlamıştı Bu sene sonuçlar erken açıklanmış olsa da ek kontenjanlara yönelik hazırlıkların 6 Eylül üniversitelere kayıtların bittiği tarihten sonra başlayabileceği öngörülüyor.

Yerel Haberler