KYK, YURTKUR burslarına kimler başvuru yapabiliyor. YURT burs ücretleri ne kadar? Yurt burslarına başvuru yapma şartları nedir? Burs başvurusu yapan öğrencilere verilen burs miktarı. KYK burs ücretleri.

YURT ÜCRETLERİ NE KADAR?2014 Burs Ücreti Ne Kadar? Bursta bir değişiklik oldu mu?Ayrıntılar

 

Kurum, öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler arasında, öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında  eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve terör olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs.) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli silahlar, patlayıcı maddeler, bıçaklar vs. tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya birkaçını bulunduran öğrencilere kredi verilmeyeceği açıklandı.

 

2013 2014 YURTKUR  BURS VE KREDİ BAŞVULARI BURS MİKTARI

 

 

2013 YURTKUR ,yurt kredi ve burs başvurrları başladı.YURTKUR Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre burs kredi ve yurt başvuruları 29 Temmuz 2013 tarihinden itibaren başladı. 

 

2013 LYS Yerleştirme sonuçlarına göre herhangi bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar burs , yurt ve kredi başvurusu yapabilecekler. Adaylar başvuru işlemlerini KYK'nin resmi internetsitesinden yapabilecekler.Bu yıl öğretim hayatına başlayacak hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerin yapacağı başvuru sonuçları yine KYK'nın resmi adresinden açıklanacak.

 

2014 Burs kredi miktarı ne kadar olacak ? 

 

Adayların başvuracağı burs ve krediden yalnızca birini alabilecekler.Bir aday hem burs hem krediden yararlanamaz. 1 Ocak 2013 tarihinde burs ve kredi miktarı 280 TL olarak belirlenmişti. Yeni öğretim yılı burs miktarı 1 Ocak 2014 tarihinde açıklanacak.

 

ÖSYM'nin 2013 Lisans Yerleştirme Sonuçlarını açıklamasının ardından adaylar yurt ve burs başvurularını yapmaya başladı. Kredi ve yurtlar kurumundan yapılan açıklamaya göre adaylar yurt, burs ve kredi başvrularını 29 Temmuz tarihinden itibaren yapabilecekler. Başvuruşlar KYK'nın resmi internet adresinden online olarak yapılacak.

 

 

2013-2014 YURTKUR Başbakanlık Bursu Kimler Başvuru Yapabilir!

                                             

2013 2014 BAŞBAKANLIK BURSU KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR ŞARTLAR NEDİR

 

ÖSYM'nin 2013 Lisans Yerleştirme Sonuçlarını açıklamasının ardından adaylar yurt ve burs başvurularını yapmaya başladı. 

 

Kredi ve yurtlar kurumundan yapılan açıklamaya göre adaylar yurt, burs ve kredi başvrularını 29 Temmuz tarihinden itibaren yapabilecekler. Başvuruşlar KYK'nın resmi internet adresinden online olarak yapılacak.

 

Adaylar burs ve kredi başvurularını 29 Temmuz 29 Eylül tarihleri arasında yapabilecekler.KYK başvuruların bitmesinin ardında  burs ve kredi hakkı kazanan adayları yine resmi internet sayfasından duyuracak. 

 

Burs ve kredi başvurularında en çok merak edilen ise Başbakanlık bursunu kimler alabilir, şartları nelerdir?

 

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu Bursu'na,tüm lisans,yüksek lisansve açıköğretim öğrencileri başvurabilir.Başbakanlık bursu , öğrenim kredisinden farklı olarak geri ödemesi olmayan bir burstur.Başbakanlık bursuna , önlisans,lisans , açıköğretim ( sadeceöncelikli şehit, gazi, anne ve baba ölü..) öğrencileri başvurabilir.2 yıllık okullardan mezun olup,4 yıllık okulların 3. sınıfına ara vermeden devam eden öğrenciler,Yüksek Lisans  öğrencileri , Vakıf Üniversitesi öğrencileri, LYS sonucunda ilk 100'e giren öğrencilere , milli sporcular,ikinci öğretimde eğitim alan öğrenciler, Başbbakanlık bursuna başvuru yapabilirler.

 

Başvurular elektronik ortamda yapılmaktadır . Ancak öncelikli durumdan yararlanmak isteyen adaylar , özel durum belgelerini KYK'ya iletmek durumundalar.

 

Başbakanlık bursu alan adayların bursu alttan 3 dersi kalması halinde kesilir. Bir aday hem öğrenci kredisi hemde başbakanlık bursunu alamaz.

 

Başbakanlık bursunu kimler alamaz?

 

Başbakanlık Bursu şartllarına göre bazı durumlarda adaylar burs alamazlar. Daha önce burs yada kredi alan öğrenciler, giriş yılından itibaren yıl kaybı olan öğrenciler, yabancı uyruklu öğrenciler,Polis Akademisi ve Askeri okul öğrencileri, Yüksek Lisans'ın hazırlık sınıfında bulunan öğrenciler,aylık asgari ücret düzeyinde gelire sahip olan öğrenciler ( yetim maaşı ve nafaka dışında) yalan beyanda bulunan öğrenciler ve burs almaya yeterli bulunmayan adaylar Başbakanlık bursundan yararlanamaz.

MİLLİYET

Yerel Haberler