2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları KılavuzununYayımlanması3 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden

ÖSYM 2013 TERCİH KLAVUZU TABAN VE TAVAN PUANLAR

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 24 Haziran-2 Temmuz 2013 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

2013-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH NASIL NE ZAMAN YAPILACAK ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH ROBOTU LYS PUAN HESAPLAMA VE ÜNV TABAN PUANLARI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite tercihleri 15 Temmuz'dan itibaren alınacak

-ÖSYM, LYS'lerin sona ermesinin ardından öğrencilerin tercihlerini yaparken yardım alacakları kılavuzu yayımladı

-Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrenciler 15-25 Temmuz 2013 tarihleri arasında üniversite tercihlerini yapabilecek

ANKARA (AA) - ÖSYM, üniversite tercihlerini 15-25 Temmuz 2013 tarihleri arasında alacak.

Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) sona ermesinin ardından, adayların üniversite tercihlerini yaparken inceleyecekleri ve yardım alacakları 2013 ÖSYM Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlandı.

Kılavuz, internet sitesinde 24 Haziran-2 Temmuz 2013 tarihleri arasında yer alacak. Adaylar sınav sonuçları açıklandıktan sonra üniversite tercihlerini 15-25 Temmuz 2013 tarihleri arasında yaparak ÖSYM'ye bildirecekler.

Adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.

Yerel Haberler