Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi web sitesindeki haber de Van'da ki okullar yarın(10 Ocak 2013)1 gün süre ile tatil edilmiştir denildi.

Van 10 Ocak 2013 okullar tatil edildi mi?kaç gün tatil edildi

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün resmi web sitesindeki haber de Van'da ki okullar yarın(10 Ocak 2013)1 gün süre ile tatil edilmiştir denildi.

iŞTE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN AÇIKLAMASI:

İl Hıfzısıhha Kurulu kararı ile ilimizde meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle, 10/01/2013 Perşembe günü ilimiz genelinde İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları tatil edilmiştir.
Kamuoyuna duyurulur.        
 
     Mucip Kına
İl Milli Eğitim Müdürü     
        VAN MEM
Basın - Yayın Birimi

Van’ın Başkale ilçesinde aralıksız yağan karın yüksekliği 1 metreyi aşarken ilçe dışında yüksek yerlerde ise 2 metreyi aştığı belirtildi. Başkale’de eğitime dün ara verilirken bugün ve yarın’da okulların tatil edildiği belirtildi.

 Kar yağışı ve tipi Van-Hakkari kara yolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi ve aynı güzergahta bulunan 2730 rakımlı Güzeldere Geçidi ile Van-Erciş kara yolu üzerinde bulunan 1860 rakımlı Tasmalı Geçidi'nde trafiği olumsuz yönde etkiliyor. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri, Van'ı çevre il ve ilçelere bağlayan 4 ayrı güzergahta çalışmalarını aralıksız sürdürürken, özellikle Güzeldere, Kurubaş ve Tasmalı geçitlerinde buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

        Kar yağışı ile birlikte Van merkez 55, Bahçesaray 19, Başkale 62, Çaldıran 60, Çatak 21, Edremit 10, Erciş 60, Gevaş 27, Gürpınar 47, Muradiye 20, Özalp 6 ve Saray ilçesinde de 4 olmak üzere toplam 391 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri ekipleri kapalı 391 köy yolunu açma çalışmalarına sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.

        Meteoroloji Van Bölge Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının bugün akşama kadar yoğun bir şekilde, yarın ise belli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

 

Yerel Haberler