2012 Ortaöğretim Önlisans/KPSS Tercih Kılavuzu ne zaman yayınlanacak sorusunun cevabı merakla bekleniyor. KPSS 2012 Ortaöğrenim/Önlisans sonuçları dün yani 4 Kasım 2012 tarihi itibari ile yayınlandı.

Kpss 2012/2 Tercih Kılavuzu 19 Kasım 2012? Ortaöğretim Önlisans

ÖSYM’den herhangi bir açıklama yapılmaz iken en çok beklenen sorunun cevabı dün geldi ve sonuçlar nihayet açıklandı. Şimdi sırada 2012 kpss tercih kılavuzunun yayınlanması var. Son günlerde memur adaylarının en çok merak ettiği konular arasında yer alan KPSS 2012 tercih kılavuzlarının açıklanması için geri sayım başladı. ÖSYM’den yapılacak açıklama ile beraber eş zamanlı olarak sitemizde de yayınlanacak.

 

KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

KPSS TERCİH BİLGİLERİ

 

Bu yerleştirme sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, atamaları yapılsın ya da yapılmasın, daha sonra ÖSYM tarafından yapılacak personel yerleştirmesi için yerleştirildikleri 2012-KPSS puanı ile tercih yapamazlar.

 

Adayların tercih işlemini tamamlamadan önce, tercih etmek istediği tüm kadro ve pozisyonların koşullarını dikkatle incelemeleri, koşullarını taşımadıkları kadro ve pozisyonlardan tercih yapmamaları son derece önemlidir.

 

GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

 

-Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

 

-KPSS-2012 Tercih Kılavuzu, ilgili mevzuat uyarınca atama izni alınmış olan kadroları ve pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

 

-Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, Temmuz 2010 ve Kasım 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

 

-Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

 

-Merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

 

Yerel Haberler