KPSS önlisans ortaöğretim sınav Sonuçları açıklandı ? Ortaöğretim Önlisans 2012 KPSS Sınav sonuçları osym tarafından açıklandı Önlisans / Ortaöğretim düzeyi KPSS Sonuçları online web adresimizde

2012 KPSS Sonuçları ÖSYM.gov.tr Sınav Sonuçları Sorgulama Motoru

 

KPSS ÖNLİSANS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Kpss önlisan /ortaöğretim sınav sonuçları Nihayet açıklandı. Sınav sonuçların ÖSYM (ölçme seçme ve yerleştirme merkezi)’inden resmi olarak açıklandı. Kpss ortaöğretim/önlisans sınav sonuçları online web adresimizden ulaşabilirsiniz.

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Tüm kpss adaylarının merakla beklediği kpss ortaöğretim önlisans sınavına ilişkin sonuçlar ösym nin resmi web adresi olan sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklandı.. Kpss sınav sonuçları açıklanınca online web adresimiz olan haberaj.com online haber sitemizden ulaşabilirsiniz. Kpss önlisans /ortaöğretim sınav sonuçları açıklandığı gibi web sayfamızdan yayınlanmıştır. aktif linke tıklayarak ösym nin sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.

Kpss sınavı 22 -23 eylül tarihlerinde yapılmıştı. Meraklı bekleyiş herkes tarafından merakla bekleniyordu. ortaöğretim ve önlisans seviyesinde sınava girenler için 2012 KPSS sınav sonuçlarının açıklanması ile herkes osym nin web adresine kitledi.


ÖSYM tarafından resmi sonuçlar www.osym.gov.tr tarafından yayınlandıktan hemen sonra sitemizde de yer aldı. Geçmiş tarihlerde yapılan KPSS sınav sonuçları ortalama 30 ile 45 gün arasında açıklanmış.

 ATAMALARDA KPSS KALKMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, ''Öğretmen atamalarında KPSS kaldırılmayacak. KPSS, devlet memuru olmak için girilmesi zorunlu bir sınav.

Şimdi öğretmenler, KPSS'nin yanında alan sınavına da girecekler. Önümüzdeki yıl Temmuz ayında 17 alandan da öğretmenlerimizi sınava alacağız. 141 alanın 17'sinden alan sınavı yapacağız. KPSS ve alan sınavı yaparak öğretmen alacağız'' diye konuştu.

Dinçer, ''SBS ile dershanelerle ve lise çeşitliliğiyle ilgili kararları 2013 yılı içinde vereceğiz. Muhtemeldir ki, 2013-2014 eğitim öğretim yılına bu konudaki birçok stratejimizi de uygulamaya koyabiliriz'' dedi.

Yerel Haberler