Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi’nin bu ay içerisinde açıklayacağı 2012 ÖSYS yerleştirmeleri sonrası Kredi Yurtlar Kurumu’nun da burs, yurt, katkı ve öğrenim kredileri için başvuru süreci başlamış olacak.

KYK 2012-2013 Başvuruları Tarihleri Ne zaman?

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi’nin bu ay içerisinde açıklayacağı 2012 ÖSYS yerleştirmeleri sonrası Kredi Yurtlar Kurumu’nun da burs, yurt, katkı ve öğrenim kredileri için başvuru süreci başlamış olacak. Bu konuda özellikle üniversiteyi yeni kazanan adayların takipte olmalarını tavsiye ediyoruz. Zira geçtiğimiz yıl ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklanması 19 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleşmişti ve bu tarihle birlikte KYK başvuru süreci de başladı. 19-28 Ağustos 2011 tarihleri arasında KYK başvuruları kabul edilmişti ve başvurular için herhangi bir ek süre de tanınmamıştı. Bu yıl da benzer şekilde sonuçların açıklanmasıyla birlikte Burs, Yurt ve Krediler için KYK Başvuruları başlayacaktır ve ortalama 10 gün içerisinde başvuru süreci sona erecektir diye düşünüyoruz.


KYK, bu yıl için uygulanacak başvuru takvimi için geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu duyurularda ÖSYS 2012 tercih işlemleri sonrası yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Kredi Yurtlar Kurumu’na ilk kez başvuracak olanların da kurumun resmi sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceğini ilan etmişti. Bu yıl üniversiteyi ilk kez kazanan adaylar süreci sağlıklı bir şekilde takip edebilmeleri için http://www.kyk.gov.tr resmi adresinden yapılacak olan duyuruları takipte olmaları yararlarına olacaktır. Bu yıl başvuruları sonrasında KYK Sonuçları açıklama takvimi de geçen yıla benzer şekilde olacaktır diye düşünmekteyiz. Geçen yıl Eylül ayının ilk haftası içerisinde KYK Yurt sonuçları açıklanmış ve Yılın son ayı olan Aralık ayı içerisinde de Burs ve Kredi sonuçları açıklanmıştı. Burs ve Krediler Ocak ayı içerisinde öğrencilere ödenmeye başlamıştı.

Yerel Haberler